کد خبر: 1096932 A

به‌صورت ویدئو کنفرانس و با دستور وزیر نیرو؛

تصفیه خانه فاضلاب شهری همدان در سیزدهمین هفته پویش هرهفته الف - ب ایران با اعتبار حدود یک هزار میلیارد تومان روز سه شنبه از طریق برقراری ارتباط زنده تصویری با وزیر نیرو و استاندار همدان به طور رسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از همدان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در حاشیه این آیین افزود: این تصفیه خانه در چهار مُدول ساخته شده و که ظرفیت تصفیه هر مُدول آن ۶۴۰ لیتر در ثانیه است.

سید هادی حسینی بیدار اظهار داشت: این تصفیه خانه سالانه ۱۵ میلیون متر مکعب پساب فاضلاب شهری همدان را تصفیه و کمک زیادی به تامین آب بخش‌های مختلف استان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: پساب تصفیه شده خروجی این تصفیه خانه، در بخش‌های مختلفی همچون، تامین آب نیروگاه برق شهید مفتح، پتروشیمی هگمتانه، پتروشیمی ابن سینا، منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و همچنین حق آبه های کشاورزی را تامین می کند.

وی تصریح کرد: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای اجرای شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، چرخه تامین منابع آبی تنها محدود به نیروگاه شهید مفتح نیست و صنایع دیگر نقاط استان نیز برحسب درخواست از این فرصت برخوردار می شوند.

مدیرعامل آبفای استان همدان با اشاره به اینکه براساس بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان، پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب همدان از کیفیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: طرح تامین آب مصرفی نیروگاه شهید مفتح از پساب این تصفیه خانه یکی از پروژه های شاخص آب و فاضلاب استان در راستای توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

حسینی بیدار به افزایش جمعیت زیر پوشش فاضلاب استان از ۵۴ درصد به ۷۵ درصد اشاره کرد و گفت: متوسط جمعیت زیر پوشش فاضلاب در کشور برابر با ۴۵ درصد و این میزان در شهر همدان ۹۶ درصد است.

تمامی جمعیت شهری و همچنین ۸۲۳ روستای استان همدان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی(لوله کشی) بهره‌مند هستند.

 

 

انتهای پیام/
ایران پوشش شاخص همدان ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر