کد خبر: 1066449 A

در شرایطی که کرونا در کشور بیداد می‌کند ؛

مردم ١٠ هزار نفری « شیرینو» در بوشهر یک درمانگاه هم ندارند/حل مشکلات دیگر روستا پیشکش مسئولان

روستای شیرینو از توابع شهرستان کنگان یکی از بزرگترین روستا‌های جنوب کشور در استان بوشهر با جمعیتی نزدیک به ١٠ هزار نفر در همسایگی منظقه ویژه پارس جنوبی و شمالی قرار دارد. با توجه به قرار گرفتن این روستا در کنار صنعت و انرژی، بخش زیادی از کارکنان این شرکت ها در این منظقه ساکن هستند که باعث شده آمار جمعیت این روستا افزایش یابد.

مردم ١٠ هزار نفری « شیرینو» در بوشهر  یک درمانگاه هم ندارند/حل مشکلات دیگر روستا پیشکش مسئولان

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر ،مردم شیرینو از کمبود امکانات در  این روستا که بین روستای برکه چوپان و پرک قرار دارد رنج می‌ برند. نبود بانک،کم‌آبی، بیکاری، نیمه‌کاره بودن ساختمان درمانگاه شیرینو، نبود ایستگاه آتش‌نشانی از جمله مشکلاتی است که کام مردم این روستا را از همجواری با صنعت تلخ کرده است.

یکی از ساکنان این روستا به ما می گوید  : متاسفانه در این شرایط سخت پاندمی کرونا مردم می‌بایست بیشتر در خانه باشند اما به دلیل نبود درمانگاه، ساکنان آن  برای ساده‌ترین موارد درمانی باید به عسلویه و کنگان مراجعه کنند.

عادل بلوچی می گوید: این مورد علاوه برافزایش دادن هزینه‌های درمان، خطرات زیادی نیز برای با توجه به پر تردد بودن مسیر شهرهای فوق برای مردم در بر دارد.

این فعال اجتماعی می افزاید : امیدوارم مسئولان استان بوشهر و شهرستان با استفاده از ظرفیت غنی صنعت،که ۲۰ سال است در حومه شیرینو بدون پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی مستقر شده‌اند، مشکل درمانگاه این روستا را حل کنند تا مردم بیشتر از این برای درمان آواره جاده‌ها نباشند.

وی می گوید:نداشتن ایستگاه و ماشین آتش‌نشانی، بیکاری جوانان در جوار صنعت و حریم ۶۰ متری دریا که استارت خوبی برای آزادسازی آن زده شد اما  با رسیدن طرح به هتل پازارگاد و هتل‌های پتروشیمی مدت‌ها متوقف مانده است، از دیگر مشکلات مردم این روستا است.

انتهای پیام/
انرژی پارس جنوبی درمان صنعت روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر