کد خبر: 1003709 A

مدیرکل بهزیستی استان:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۷۰۰ خانواده در استان قزوین متقاضی فرزند خواندگی از شیرخوارگاه‌های استان هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان قزوین، علیرضا وارثی اظهار کرد: تمام کودکان بدون سرپرست که به هر طریقی به بهزیستی ارجاع می‌شوند ظرف مدت چند ماه با مجوز دادگستری به خانواده‌ها واگذار می‌شوند.

مدیر کل بهزیستی استان افزود: هم اکنون هیچ کودک واجد شرایط واگذاری به خانواده‌های متقاضی در مراکز پرورشگاهی استان وجود ندارد و در واقع به ازای هر یک کودک ارجاع شده به مراکز پرورشگاهی استان ۱۰ نفر متقاضی هستند.

وارثی از اجرای طرح فرزندخواندگی و امین موقت هم خبر داد و گفت: بر اساس این طرح افرادی که والدین داشته اما صلاحیت نگهداری ندارند به طور موقت با مجوز دادگاه به خانواده‌ها معرفی می‌شوند که آمار بهزیستی استان در این بخش نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته میزان تماس با سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی استان ۱۶۸ درصد رشد داشته که یکی از دلایل آن، افزایش تعداد مراکز اورژانس اجتماعی از سه مرکز  به هشت مرکز و همچنین افزایش آگاهی و فرهنگ سازی نسبت به فعالیت این مراکز بوده است.

انتهای پیام/
استان قزوین بهزیستی خانواده رشد کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر