خبرگزاری کار ایران

امام جمعه اردبیل:

تصور کشور بدون مجاهدت ها و امدادهای هلال احمر غیر ممکن است

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۴۳۹۵

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه تصور کشور بدون مجاهدت ها و امدادهای هلال احمر غیر ممکن است، گفت: مجموعه هلال احمر در حساس ترین برهه‌های کشور و بحران‌های روی داده نقش حیات بخش و منجی دارد.

به گزارش ایلنا، آیت الله سیدحسن عاملی امروز 9 اردیبهشت در مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان اردبیل در سالن ولایت سپاه اظهار کرد: وجود و حضور مجموعه هلال احمر برای کشور بسیار مهم است چرا که در حساس ترین مقاطع و لحظاتی که کشور دچار بحران های مقطعی است هلال احمر نقش استثنائی خود را ایفا می کند.

عاملی اذعان کرد: هلال احمر مسئولیت های خطیری در نجات جان انسان ها دارد و نجات جان اولی ترین و اشرف ترین مخلوقات پروردگار در شرایط بحرانی و حساس به دست این افراد رقم می خورد.

وی ادامه داد: در تمام بحران های سیل، آتش سوزی، زلزله و تصادفات هلال احمر در خط مقدم امداد و نجات قرار دارد و همین امر تمایز مسئولیت آنها را در جامعه مشخص می کند.

وی با اشاره به حساسیت ماموریت هلال احمر و صلیب سرخ در سطح ملی و جهانی خاطرنشان کرد: در فاجعه غزه با کمی تامل درمی یابیم که رژیم ناپاک صهیونیستی دست به قتل نیروهای موثر امدادی می زنند تا هیچ تحرکات نجات بخشی را در غزه شاهد نباشیم.

امام جمعه اردبیل این اقدام اسرائیل را نمونه بارزی از نسل کشی در غزه اعلام کرد و گفت: در این برهه های حساس است که جایگاه هلال احمر مشخص و مبرهن شده و به حساسیت کار آنها پی می بریم.

وی با اشاره به اینکه مکتب اسلام مکتب ارزشگذاری به انسان هاست، تصریح کرد: در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به نجات جان بشریت توصیه و تاکید نشده است و هلال احمر به عنوان مرجع و ملجا نجات مردم به این خواسته جامه عمل پوشانده است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر شایسته سالاری در هلال احمر اظهار کرد: حجت الاسلام فاطمی نیا در بدنه هلال احمر اردبیل منشا خیر و مبرات بودند و انتخاب حجت الاسلام قیامی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در هلال احمر استان اردبیل قطعا منشا خیر فراوان خواهد بود چرا که روحانی از فرزندان این خاک و بوم به این مسئولیت عظیم برگزیده می شود.

وی با تقدیر از مدیریت جمعیت هلال استان اردبیل اذعان کرد: شان ملت ما خیلی بزرگ است باید مسئولین ما در هر جایی که قرار گرفته اند بتوانند حق این مردم را با شایسته سالاری و ایجاد خلاقیت در دستگاه های مربوطه ادا کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز