خبرگزاری کار ایران

| 11:34   
کد خبر : ۱۳۹۴۷۴۸
مدیرجهاد کشاورزی سرعین تاکید کرد؛

لزوم استفاده کشاورزان سرعین از کشت پاییزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: کشاورزان شهرستان سرعین با هدف افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود عملکرد سیستم کشاورزی در شهرستان سرعین از کشت پاییزه استفاده کنند.

لزوم استفاده کشاورزان سرعین از کشت پاییزی

به گزارش ایلنا، داور داوردان با توجه به قرارگیری در مقطع زمانی مربوط به کشت پاییزه به تشریح ابعاد اهمیت اقتصادی و تأثیر کشت پاییزی بر رونق صنعت کشاورزی شهرستان سرعین پرداخت و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و کشاورزی مناسب، سرعین یکی از نقاط مهم تولید کشاورزی در استان است، در همین راستا به تمامی کشاورزان منطقه تاکید داریم که کشت پاییزی را مطابق با روال‌های علمی انجام دهند؛ اما ضرورت دارد به این نکته توجه شود که کارشناسان مربوطه در بعضی محصولات، کشت پاییزه را به جهت حفظ نرمی خاک و افزایش طول دوره رشد گیاه توصیه می کنند که این امر باعث بهبود کیفیت عملکرد گیاه می شود.

وی با تاکید بر اینکه مطابق با بررسی‌های انجام شده، کشت پاییزی می تواند به عنوان یک فرصت برای افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود عملکرد سیستم کشاورزی در شهرستان سرعین محسوب شود خاطر نشان کرد: این کشت، به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب در فصل پاییز و استفاده از خاک‌های حاصل‌خیز، می‌تواند عملکرد بالاتری در محصولات کشاورزی بخشیده و به تنوع و پایداری تولیدات کمک کند.

داوردان تاکید کرد: لازم است که کشاورزان عزیز در کشت پاییزی از روش‌ها و فنون کشاورزی صحیح استفاده کنند و با رعایت استانداردهای فنی و مشاوره دقیق با کارشناسان متخصص به این مهم اقدام کنند.

مدیر جهادکشاورزی سرعین در پاسخ به این سوال که مزایای کشت پاییزی برای کشاورزان چیست، به نظرات علمی کارشناسان علمی و فنی این حوزه استناد کرد و افزود: افزایش تولید یکی از مهم ترین مزایای این کشت می باشد به طوری که همان طور که قید شد کشت پاییزی، باعث افزایش تولیدات کشاورزی می‌شود و از این منظر سبب افرایش برداشت مالی برای عزیزان کشاورز می شود.

وی ادامه داد: از طرفی شرایط آب و هوایی مناسب در فصل پاییز، باعث افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد سیستم کشاورزی می‌شود و هم‌چنین کشت پاییزی می‌تواند در کنترل آفات و بیماری‌های مختلف که در فصل پاییز شیوع دارند، مؤثر باشد و خسارات ناشی از آن‌ها را کاهش دهد.

داوردان اضافه کرد: کشت پاییزی موجب تنوع تولیدات کشاورزی می‌شود و باعث می‌شود تا کشاورزان بتوانند در بازارهای مختلف و در زمان‌های متفاوت، محصولات خود را عرضه کنند.

داوردان در خاتمه با تاکید بر اینکه ما مطابق سیره اهل بیت(ع) کشاورزان را گنج های یک جامعه می دانیم گفت: همت و اراده همکاران ما در جهاد کشاورزی شهرستان سرعین در مسیر خدمت به کشاورزان ستودنی بوده و در راستای تقویت انگیزه و هم چنین ارائه راهکارهای علمی و فنی به صورت تمام وقت خدمتگذار کشاورزان زحمت کش هستیم. همچنین از رسانه ها نیز استدعا داریم تا با ورود فرهنگی خود نسبت به موضوع کشت پاییزه در جهت فرهنگ سازی و افزایش آگاهی در این رابطه، کمک حال جامعه کشاورزی باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز