خبرگزاری کار ایران

| 07:44   
کد خبر : ۱۳۸۸۰۷۱
معاون دادستان اردبیل:

ضرورت ارتقاء سلامت اجتماعی در فضای مجازی با تدوین الگوی مدیریت رسانه‌ای

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بر ضرورت ارتقاء سلامت اجتماعی در فضای مجازی با تدوین الگوی مدیریت رسانه‌ای تاکید کرد.

ضرورت ارتقاء سلامت اجتماعی در فضای مجازی با تدوین الگوی مدیریت رسانه‌ای

به گزارش ایلنا، اکبر مرادی در اولین جلسه تخصصی کارگروه آسیب‌شناسی و ارتقای کارکرد رسانه‌ها در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: راه‌اندازی این کارگروه تخصصی در معاونت فضای مجازی دادسرا به عنوان ابتکار عمل بسیار ارزشمند دادستانی، ضرورت کنترل آسیب‌ها و تهدیدها را با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های وسایل ارتباط جمعی محرز کرده که لازمه عملیاتی‌سازی مقوله نظارتی و مدیریت کارآمد در ماهیت فضای مجازی استان است.

وی ضمن اشاره به اهمیت تکنولوژی‌های روز دنیا در بحث ارتباطات و ابزارهای ارتباط جمعی نیز گفت: امری لازم و ضروری است که ضعف‌های موجود در کنترل تکنولوژی و تولید محتوا را شناسایی نموده و با ارائه راهکارهای اساسی برای ساماندهی وضعیت فضای مجازی، آسیب‌هایی را که افکار جامعه را آلوده و متضرر می‌کند به حداقل برسانیم.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در پیگیری حقوق عامه به اهمیت حضور رسانه‌ها در کنار مردم برای اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی اذهان عمومی اشاره نموده، خاطرنشان کرد: بایستی توجه به مطالبات مردم و جلب اعتماد آنان به عنوان محور اساسی در رسانه‌ها با الگوی جهاد تبیین مد نظر بوده و با آسیب‌شناسی‌ در این حوزه، نسبت به ارتقای رسانه‌های ملی برای مقابله با رسانه‌های معاند نظام و نقش برآب کردن نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان اقدام شود.

مرادی در ادامه ضرورت استفاده از ظرفیت متخصصان و هسته‌های مردمی و نخبگان حوزه رسانه‌ای برای تصمیم‌گیری‌های سازنده را تشریح نموده، افزود: موضوع صیانت از حقوق عامه نیز به عنوان یکی از رسالت‌های مهم دادستانی توجه به فضای مجازی را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم و ضروری ملموس‌تر می‌کند.

وی به اهمیت فعالیت اعضای کارگروه فضای مجازی دادستانی در اصلاح امور فضای مجازی اشاره نموده، اظهار کرد: بایستی شرایطی فراهم شود که رسانه‌ها به صورت فراجناحی و تخصصی‌محور برای جلوگیری از ناامیدی و نارضایتی مردم به مسائل مهم جامعه ورود پیدا کرده و با ارتباط مستمر و مداوم با دستگاه‌های متولی اعم از دادستانی برای جلوگیری از انتشار اخبار کذب و بی‌اساس و اخلال در امنیت روانی مردم و تشویش اذهان عمومی آمادگی و همکاری لازم را داشته باشند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در پیگیری حقوق عامه در پایان به تصویب مصوبات مهم اعم از بحث تقویت سلامت اجتماعی فضای مجازی با تدوین الگوی مدیریت رسانه‌ای و ورود دستگاه‌های اجرایی، افزایش تولید محتوای فاخر در بستر فضای مجازی و نیز تقویت رویکرد روابط عمومی‌ها برای تبیین مسائل روز جامعه با محوریت بهبود وضعیت فضای مجازی پرداخت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز