کد خبر: 1334658 A

مصرف بیش از ۲۱۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل از مصرف بیش از ۲۱۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در ۳۳۵ روز گذشته سال جاری در اردبیل خبر داد.

مصرف بیش از ۲۱۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در اردبیل

به گزارش ایلنا، سید حجت مدنی در جمع خبرنگاران از رشد مصرف گاز طبیعی فشرده در استان اردبیل در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: مصرف این سوخت پاک در ۳۳۵ روز گذشته سال جاری، بیش از ۲۱۶ میلیون مترمکعب بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه گاز طبیعی فشرده سی. ان. جی جایگزینی در بهینه سازی مصرف سوخت کشور است، گفت: تلاش شده سهم گاز طبیعی در سبد سوخت کشور افزایش یابد و از سوی دیگر با توجه به اینکه شبکه گاز در سراسر استان گسترده شده است، امکان استفاده از این سوخت به عنوان سوخت خودروها وجود دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل درصد بسیار پایین میزان آلایندگی را از مزیت این سوخت نسبت به سایر سوخت‌ها دانست و افزود: اهمیت این ویژگی را وقتی بهتر درک می‌کنیم که آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را در نظر بگیریم.

مدنی خاطرنشان کرد: با دارا بودن ۷۰ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی، به طور میانگین روزانه بالغ بر ۶۴۶ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده در بازه زمانی یاد شده به خودروهای گازسوز در سراسر استان عرضه شده است.

انتهای پیام/
اردبیل مصرف گاز سید حجت مدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر