کد خبر: 1233858 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد 10 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند.

علی محمدیان اردی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: خوشبختانه در شبانه روز گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در سطح استان گزارش نشده و همچنین در مدت یادشده بستری جدید کرونایی نیز به ثبت نرسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت رنگبندی شهرهای استان نیز بیان کرد: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های سرعین، اصلاندوز، بیله سوار، کوثر، نیر و نمین در وضعیت زرد و شهرستان های اردبیل، خلخال، پارس آباد، گرمی و مشگین‌شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد 10 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد وضعیت 6 بیمار وخیم گزارش شده که در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

محمدیان اردی در پایان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته یک بیمار با وضعیت بهبود نسبی از بیمارستان ترخیص شده است؛ لازم به یادآوری می باشد که بیماران ترخیصی باید طول دوره درمان را در شرایط خاص در منزل سپری کنند و پس از گذشت 2 هفته و بهبودی کامل می توانند به زندگی عادی خود بازگردند؛ البته همچنین برای همه هم استانی ها استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توصیه می شود.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کووید 19 علوم پزشکی اردبیل علی محمدیان اردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر