کد خبر: 243910 A

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت مرحوم مشفق کاشانی پیام تسلیتی صادر کرد.

سیدعباس صالحی(معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پی درگذشت استاد مشفق کاشانی پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش ایلنا؛ متن پیام معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت استاد مشفق کاشانی، شاعر و استاد برجستهٔ کشور، جامعه فرهنگی را سوگوار کرد و تمامی دوستداران شعر و ادب را متاثر ساخت.

آن استاد فرزانه، که در دانش و هنر و کرامات انسانی از ستارگان دوران بود و سایه‎ی پرمهر خود را بر سر اهالی سرزمین فرهنگ و شعر و معنویت گسترد و در سالیان پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، با اخلاص و فداکاری، هنر و تجربهٔ خویش را به میدان آورد.

شعر و قلم و سخن استاد مشفق، مدافع مرزهای فرهنگ اسلامی این سرزمین بود و حضور فعال ایشان در محافل ادبی و نهادهای فرهنگی، رهاوردهای ارزشمندی داشته است، از جمله راه‎گشایی و هدایت نسلی از شاعران جوان سال­های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی که بعد‌ها، شاعرانی نام‎آور و جریان‎ساز شدند.

فقدان استاد مشفق کاشانی اگرچه رخدادی اندوه‌بار است اما عمر پربرکت ایشان و آثار ارزشمند و دستاوردهای آن بزرگ‌مرد گنجینه‌ای است بی‎بدیل که موجب آرامش خاطر دوست‎داران استاد خواهد بود.

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رحلت استاد مشفق کاشانی را به خاندان ارجمند ایشان، جامعه‎ی فرهنگی و مردم شریف ایران تسلیت می‌‎گوید و برای روح بزرگ آن ادیب فرزانه طلب رحمت و غفران الهی دارد.

باشد که استاد مشفق کاشانی که ده‎‌ها سال ستایش‎گر و مرثیه‌سرای اهل بیت علیهم‎السلام بود، در عالم باقی از برکات خدمت‌گزاری به آل‌الله متنعم گردد.

مشفق کاشانی مشفق کاشانی درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر