کد خبر: 236742 A

علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی حکمی محمد جوهرچی را به عنوان مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد منصوب کرد.

طی حکمی ازسوی علیرضا مختارپور، محمد جوهرچی به عنوان مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی حکمی محمد جوهرچی را به عنوان مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد منصوب کرد.

محمد جوهرچی دانش آموخته دکتری تاریخ علم دوره‌ی اسلامی است و مسلط به زبان های انگلیسی، عربی و فرانسه است. وی همچنین سابقه مدیریت موسسه فرهنگی و هنری کتاب مرجع و عضویت در هیات علمی دانشنامه جهان اسلام را در کارنامه خود دارد.

ترجمه کتاب هنر تجهیز و آرایش کتاب فروشی؛ ترجمه فصلی «کیمیای عربی» و نگارش مقالاتی از جمله: «خلوت گزیده را به تماشای چه حاجت است! مفقوده‌ی بهار مرجع نگاری ایرانی»، «اثری باقی در درازنای قرون خالی و آتی: متن شناسی تاریخی و مطالعه‌ی‌ نسخه ها و تصحیح های الآثار الباقیه عن القرون الخالیه»، «مقاله " دهنج " برای درج در جلد ۱۸ دانشنامه جهان اسلام»، «مقاله آثار و دستاوردهای کیمیای محمدبن زکریای رازی برای درج در جلد ۱۹ دانشنامه جهان اسلام» و ویرایش و نسخه پردازی مجموعه کتابخانه‌ی دانشنامه جهان اسلام و تهیه کتابنامه جامع و توصیفی آثار مرجع در ایران از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی محمد جوهرچی بوده است.

نهاد کتابخانه های عمومی کشور مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه های عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر