کد خبر: 235885 A

اولین رمان نسترن هاشمی به نام «یخ در جهنم» اثری اجتماعی است که از زبان راوی کل، روایت می‌شود.

«یخ در جهنم» منتشر شد

«حاج خانوم همانطور که موهای محمدحسن را شانه می‌زد؛ نگاهش کرد. با سرداری سرمه‌ای و پیراهن سفید و کلاه مقوایی مقرر در مکتب جدیدی که حاح آقا ثبت نامش کرده بود. الحق مانند میرزا‌ها شده بود. پسر کوچکش کی آن قدر بزرگ شده بود که او اصلاً متوجه نشده بود؟» این قسمتی است از رمان «یخ در جهنم» است. این کتاب اثری اجتماعی و درباره دختری به نام مریم است و از زبان راوی دانای کل، روایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ رمان «یخ در جهنم» اولین رمان نسترن هاشمی و سی و پنجمین کتاب انتشارات هیلاست. این کتاب در ۱۱۰۰ شمارگان و ۳۶۷ صفحه، با قیمت ۱۵هزار تومان منتشر شد.

«یخ در جهنم» دارای ۲۹فصل است.

فصل اول آن اینگونه آغاز می‌شود: «سر شب حاج ابولقاسم روی تخت توی حیات نشسته و در حالی که گیلاس‌های نوبر قرمز را به دهان می‌گذاشت، از دختر آقا که به دو از پله‌ها بالا می‌رفت پرسید: این عیال ما فارغ نشد؟ دختر آقا سرش را بالا انداخت که یعنی نه. اخم‌های حاج آقا در هم رفت و زیر لب گفت: آخه مگه زاییدن چقدر طول داره؟ …»

«حرف‌های دختر آقا برای مریم احساس ناخوشایندی داشت. احساس می‌کرد کثیف است. هیچ کدام از کارهای معمولش را نمی‌بایست انجام می‌داد و احساس می‌کرد به هیچ چیز نباید دست بزند. احساس می‌کرد همه جور دیگری نگاهش می‌کنند و انگار همه کس از رازی که دختر آقا سپرده بود کسی نفهمد، مطلعند.»

نشر هیلا «یخ در جهنم» منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر