کد خبر: 216786 A

کتاب «دنیای بی‌سامان: زمانی که تمدن‌های‌مان فرسوده می‌شوند» از آخرین کتاب‌های امین معلوف، نویسنده فرانسوی لبنانی تبار است در کتابخانه وزارت امورخارجه نقد می‌شود.

ایلنا؛ امین معلوف، نویسنده فرانسوی لبنانی تبار، عضو آکادمی فرانسه، یکی از مهم‌ترین اندیشمندان معاصر است که با آثار خود توانسته است در سال‌های اخیر رویکردی جدید را نسبت به رابطه کهن میان تمدن‌های غرب و شرق بگشاید.

به گزارش ایلنا؛ عبدالحسین نیک گهر، استاد بازنشسته دانشگاه تهران و مشاور ارشد علمی انسان‌شناسی و فرهنگ، بیشترین سهم را در شناساندن این متفکر پر اهمیت در این سال‌ها داشته است که از آن جمله می‌توان به کتاب‌های «هویت‌های مرگبار» و «جنگ‌های صلیبی به روایت اعراب» اشاره کرد.

کتاب «دنیای بی‌سامان: زمانی که تمدن‌های‌مان فرسوده می‌شوند» از آخرین کتاب‌های او است که دکتر نیک گهر به فارسی بازگردانده‌اند.

مجله جهان کتاب که از همکارن حقوقی انسان‌شناسی و فرهنگ است، در همکاری با کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه، جلسه‌ای را در روز یکشنبه ۴ آبان به بررسی و نقد این کتاب تخصص داده‌اند، که حضور در آن بدون شک خوانندگان را با ابعاد ظریف و مباحثپیچیده اندیشه معلوف آشنا می‌کند.

این نشست یکشنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۳، به آدرس خیابان شهید باهنر(نیاوران). خیابان شهید آقایی. کتابخانه وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

امین معلوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر