کد خبر: 208675 A

چهار مجموعه شعر و یک مجموعه مقاله توسط نشرهای مختلف از محمود معتقدی منتشر خواهند شد.

معتقدی به زودی چهار مجموعه شعر را روانه‌ی بازار خواهد کرد. او باتوجه به چاپ کتاب «به رسم حقیقت و زیبایی» درباره‌ی اسماعیل خویی، از بهبود شرایط چاپ و نشر کتاب اظهار امیدواری کرد.

این شاعر و پژوهشگر ادبی به خبرنگار ایلنا گفت: چهار مجموعه شعر در دست انتشار دارم که شامل «کمی شبیه خاطره‌هایت»، «از کوچه تا باران»، «به یاد اسب‌ها و پرنده باش» و مجموعه شعر کوتاه عاشقانه «گاهی خودت را پنهان کن» می‌شود.

وی ادامه داد: این مجموعه‌ها توسط انتشارات نگاه، بوتیمار، چشمه، آوای کلار منتشر خواهند شد و قالب آن‌ها آزاد است.

معتقدی افزود: نشر نگاه و آوای کلار مجوز دو مجموعه‌ی «کمی شبیه خاطره‌هایت» و «گاهی خودت را پنهان کن» را گرفته‌اند و به زودی وارد بازار کتاب خواهند کرد و باقی کتاب‌ها مراحل حروف‌چینی را پشت سر می‌گذرانند.

وی ادامه داد: مجموعه مقاله «شناخت ادبی شاعران امروز» نیز به زودی از طریق نشر آوای کلار به چاپ خواهد رسید.

معتقدی باتوجه به انتشار کتاب «به رسم حقیقت و زیبایی» درباره اسماعیل خویی گفت: این کتاب‌ مدت‌ها در وزارت ارشاد منتظر صدور مجوز بود و سرانجام بعد از اعمال ۴۰ مورد اصلاحیه منتشر شد.

وی افزود: این یک سال اتفاقاتی افتاد که به نفع اهالی فرهنگ بود، تا اینجا بسیاری از کتاب‌هایی که در محاق بودند در دولت امید منتشر شدند و چاپ و نشر با حرکت مثبت همراه بوده است.

این شاعر ادامه داد: سیاست‌های ارشاد با گشاده‌دستی همراه بوده و امیدواریم که این روند تساهل با اهل ادب ادامه پیدا کند و ماندگار شود.

معتقدی بیان کرد: کتاب شاعرانی مثل مولانا و سعدی و حافظ کتاب بالینی اهالی شعر و ادب است و قدمتی که از لحاظ محتوا و شکل دارند قابل چشم‌پوشی نیست اما دغدغه‌ی اصلی من شناخت شعر و داستان معاصر است.

وی ادامه داد: با چند نفر از دوستان در حال جمع‌آوری مجموعه تحقیقاتی درباره‌ی جامعه‌شناسی ادبیات ایران از آغاز تا به امروز هستیم و فعلاً از آغاز تا سال ۶۰ آماده است.

محمود معتقدی اسماعیل خویی با 40 اصلاحیه مجوز گرفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر