کد خبر: 7809 A

استاندار قم:

استاندار قم گفت: تشکیل صندوق ضمانت طرح‌های کشاورزی در استان قم ضروری است.

قم – ایلنا: استاندار قم درجلسه ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان قم، ضرورت تشکیل صندوق ضمانت طرح‌های کشاورزی استان را یادآور شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قم، کرم رضا پیریایی در دهمین جلسه ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان قم، اظهار داشت: قدرت مانور استان قم در بخش کشاورزی، در حوزه صنایع تبدیلی است و توسعه استان قم در بخش کشاورزی و حوزه صنایع تبدیلی به حمایت‌های ویژه دولت و بخش خصوصی نیاز دارد.

وی افزود: تشکیل صندوق ضمانت بخش کشاورزی در استان قم ضروری است زیرا با بهره گیری از این صندوق می‌توان برای اجرای پروژه‌های عظیم کشاورزی و دریافت تسهیلات برای اجرایی شدن طرح‌ها، معضل ضمانت را به آسانی برطرف ساخت و از ظرفیت‌های بانک‌های حمایت کننده بخش کشاورزی، برای توسعه بخش کشاورزی استان استفاده کرد.

استاندار قم با بیان اینکه حمایت از بخش کشاورزی، گامی موثر در عرصه وضعیت معیشتی اقشار مختلف جامعه است، عنوان کرد: دولت در حمایت از بخش کشاورزی عزم جدی دارد چراکه حمایت از بخش کشاورزی، خودکفایی کامل در عرصه تولیدات کشاورزی را در پی خواهد داشت.

همچنین در ابتدای این جلسه، رضا سیار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به عناوین طرح‌های بررسی شده در دهمین جلسه ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان قم، ابراز کرد: مجموعه "مرغ تخمگذار و ماهی‌های زینتی طغرود" با اشتغال زایی برای ۱۲۰ نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی یکی از طرح‌های مهم کشاورزی استان قم است.

وی ادامه داد: در این مجموعه بیش از ۱۵ هزار تن تخم مرغ تولید خواهد شد چراکه این مجموعه متشکل از ۱۲۰ هزار قطعه مرغ تخم گزار و در قالب هشت واحد تعاونی فارغ التحصیلان کشاورزی برای هشت واحد مرغ تخم گزار ایجاد خواهد شد که در کنار این مجموعه، ظرفیت تولید ماهی‌های زینتی و باغ‌های پسته نیز فراهم شده است که ظرفیت اقتصادی بسیار مناسبی را برای استان قم فراهم خواهد ساخت.

سیار در پایان بیان کرد: این طرح به زودی عملیاتی خواهد شد، ایجاد ارزش افزوده و سرمایه در گردش در بخش کشاورزی با هدف تقویت واحدهای کشاورزی موجود، از اهداف مسئولان استانی برای اجرای این طرح عظیم کشاورزی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر