کد خبر: 12355 A

استاندار قم، کرم رضا پیریایی، با آیت الله العظمی جوادی آملی مرجع عالیقدر شیعیان جهان و استاد عالی حوزه علمیه قم دیدار کرد.

قم – ایلنا: استاندار قم با آیت الله العظمی جوادی آملی، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، کرم رضا پیریایی در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با علما و مراجع، به جایگاه قم به عنوان جهان شهر شیعی و خاستگاه انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: حضور بزرگان، علما و مراجع، انگیزه مسئولان را برای خدمت به مردم مضاعف کرده است.

وی با بیان اینکه عنایت و توجه علما و مراجع عظام تقلید، زمینه توسعه روزافزون قم را فراهم می‌کند، به اقدامات صورت گرفته در راستای سرعت دادن به روند پیشرفت و توسعه استان، اشاره کرد و افزود: با وفاق و همدلی و تلاش و کوشش بیشتر، مسیر توسعه و عمران و آبادانی قم، دنبال می‌شود.

استاندار قم آمایش سرزمین را تعیین کننده مزیت‌ها و نقشه راهنمای استان برشمرد و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌ها باید با برنامه و بر محور این سند حرکت کنند.

آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این دیدار با اشاره به نعمت انقلاب اسلامی، تحقیر و غارت و چپاول منابع کشور در زمان طاغوت را یادآور شد و عنوان کرد: در دوران گذشته کسی ایران را به حساب نمی‌آورد اما وقتی پای اسلام، امام حسین (ع) و علما و مراجع به میان آمدند، ایران اسلامی عظمتی دوباره پیدا کرد.

وی با بیان اینکه باید قدردان نعمت نظام و انقلاب اسلامی باشیم، تصریح کرد: تا وقتی که ندای یا حسین و کربلا در این سرزمین طنین انداز است به همه چیز می‌رسیم و وقتی همه چیز را از دست خواهیم داد که این‌ها را فراموش کنیم.

استاد عالی حوزه علمیه قم بیان کرد: دین ریشه و اصالت ایران است و انجام همه امور و برنامه‌ها در کشور، باید بر مبنای دین باشد.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای پیشرفت و توسعه استان قم، وجود حرم مطهر کریمه اهل بیت و حوزه بزرگ علمیه را مایه فخر و برکت این سرزمین عنوان و خاطرنشان کرد: عمران و آبادانی و اهتمام جدی در جهت رفع نیاز‌ها و کمبودهای این خطه به عنوان آبروی اسلام و انقلاب باید مورد توجه ویژه مسولان قرار گیرد.

وی همچنین حضور خیل عظیمی از زوار را ظرفیت مهمی برای قم دانست و افزود: باید با گسترش امکانات ضروری، خدمات رسانی مناسبی به این زوار و مهمانان انجام گیرد.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پایان با تاکید بر لزوم توجه به سایر مشکلات و نیازهای قم، بحث بافت‌های فرسوده را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به زلزله خیزی استان، احیای بافت‌های فرسوده در قم و ایجاد تاسیسات جدید از جمله احداث مدرس و مراکز فرهنگی در داخل بافت‌های احیا شده و در کنار امامزادگان واجب التعظیم ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر