کد خبر: 9207 A

رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر قزوین، شهردار و مدیران شهری با حضور در منزل علیرضا فرهادی دارنده مدال نقره بیست و چهارمین دوره‌ المپیاد جهانی کامپیوتر بر زحمات این دانش پژوه ارج نهادند.

ایلنا - قزوین: عباس ظاهری، رئیس و برخی از اعضاء شورای اسلامی شهر قزوین،مسعود نصرتی شهردار قزوین و جمعی از مدیران ارشد شهری با حضور در منزل علیرضا فرهادی دارنده مدال نقره بیست و چهارمین دوره‌ المپیاد جهانی کامپیوتر بر زحمات این دانش پژوه ارج نهادند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: از فكر و توان نخبگان باید در برنامه‌ریزی و مدیریت در سطح كشور استفاده شود.
 
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری قزوین؛ عباس ظاهری در این دیدار با تبریك این افتخار بزرگ به خانواده فرهادی با بیان اینكه قزوین دارای ظرفیت‌های خوبی برای نخبه‌پروری در همه زمینه‌ها است، افزود: باید از این ظرفیت در مدیریت شهر و استان استفاده كرد و زمینه‌های حضور و استفاده از فكر و توان نخبگان را فراهم كرد.
 
وی با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از نخبگان در هفته بزرگداشت روز قزوین گفت: برگزاری این همایش باعث خواهد شد بتوانیم با نخبگان ارتباط مستمری داشته باشیم چراكه این ضرورت در شهر قزوین احساس می‌شد.
 
شهردار قزوین: مرکز استعدادیابی و نخبه پروری باید با یك تفكر آرمانی هدایت شود
 
شهردار قزوین گفت: باید با یك تفكر آرمانی مرکز استعدادیابی و نخبه پروری را هدایت كرد تا زمینه‌های حضور افراد نخبه و علاقمند به موضوعات علمی در عرصه های جهانی و كشوری فراهم شود.
 
مسعود نصرتی در این دیدار نیز با تبریك به خانواده فرهادی و تشكر از زحمات آنها، افزود: خوشحالیم این نتیجه برای كشور و به خصوص قزوین به دست آمده است و كسب این افتخارات باعث خواهد شد گذشته پرافتخار قزوین به فراموشی سپرده نشود.
وی بیان كرد: ما به گذشته‌ قزوین افتخار می‌كنیم در حالی كه وضعیت حال قزوین این قابلیت را دارد كه در سطح جهانی و كشوری مطرح شود و به آن افتخار كرد.
 
نصرتی با تاكید بر اینكه باید با یك برنامه‌ریزی مناسب و دقیق نوابغ بیشتری در شهر قزوین پرورش داد، بیان كرد: كوچكترین كوتاهی در این مهم باعث خواهد استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری از شهروندان كشف نشود.
 
شهردار قزوین با اشاره به موفقیت شهر تبریز در نخبه‌پروری با یك برنامه‌ریزی بلند مدت گفت: مسوولین شهر تبریز توانستند با یك برنامه‌ریزی بلند مدت در زمینه استعدادیابی وارد شوند و زمینه‌های این مهم را فراهم كردند و این اقدام باعث شد هم اكنون شهر تبریز در زمینه‌های علمی حرفی برای گفتن داشته باشند.
 
این مقام مسئول با تاكید بر اینكه شهر قزوین ظرفیت های خوبی در زمینه های علمی و غیره دارد، بیان كرد: باید با برنامه‌ریزی پررنگ‌تری زمینه‌های استعدادیابی در شهر قزوین فراهم شود.
 
وی با بیان اینكه سرمایه‎گذاران در زمینه نخبه‌پروری آماده سرمایه‌گذاری هستند و از این فرصت باید استفاده كرد، افزود: باید با یك تفكر آرمانی مرکز استعدادیابی و نخبه پروری را هدایت كرد تا زمینه‌های حضور افراد نخبه و علاقمند به موضوعات علمی در عرصه‌های جهانی و كشوری فراهم شود.
 
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین: برنامه‌ریزی برای شناسایی و استعدادیابی نخبگان صورت گرفته است
 
در ادامه سعید وزیری نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با بیان اینكه برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در راستای شناسایی و استعدادیابی نخبگان صورت گرفته است، گفت: با سیستم مدیریت استعدادهای شخصی خواهیم توانست انگیزه‌های نخبگان را برای حضور در عرصه های مختلف افزایش دهیم.
 
وی افزود: این مجموعه آمادگی ایجاد خانه علوم را دارد تا بتواند سرمایه گذاری خوبی در زمینه نخبه پروری كند.
 
گفتنی است؛ در بیست و چهارمین دوره‌ المپیاد جهانی کامپیوتر، تیم المپیاد دانش‌آموزی ایران در جایگاه پنجم قرار گرفت که در ادوار گذشته بی سابقه بوده است و علی رضا فرهادی از قزوین توانست مدال نقره را كسب كند.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر