کد خبر: 57472 A

پیام شهردار قزوین به مناسبت روز پرستار:

پرستاری شغلی الهی است، اگر خورشید ایمان گرمابخش دل پرستار باشد، پرستاری راهی برای رسیدن به رضایت خدا محسوب می شود.

در آغاز پیام  مسعود نصرتی، شهردار قزوین به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار عنوان شده است: روز میلاد حضرت زینب کبری(س)، پرستار عاطفه ها و ستاره های درخشان ایمان و عفّت به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان تبریک می گوییم؛ به همه پرستارانی که از پشت حیا و عفّت، باران عاطفه باریدند و به نور ایمان درونشان گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری کردند.
 
به گزارش خبرگزاری ایلنا از قزوین؛ در بخش دیگر این پیام آمده است؛ پرستاری هنری است بی نظیر و تخصصی است بی همتا. پرستاری تنها مراقبت از علایم حیاتی بیمار نیست؛ فقط نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار؛ وزش نسیم محبت است و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار؛ پرستاری حفظ جان بیمار است و تقویت روح او؛ درمان زخم های بیمار است و مرهم نهادن بر زخم های درون او. پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی. برای همین است که پرستاری هنر است و تخصص.
 
در قسمت دیگر آورده شده؛ پرستاری شغلی الهی است. اگر خورشید ایمان گرمابخش دل پرستار باشد، اگر عاطفه پرستار از سرچشمه عاطفه زینبی جاری شود، اگر جویبار رحمت و ایثار پرستار به چشمه تقوای الهی متصل باشد، پرستاری، بالی است برای پرواز در آسمان رضایت خدا. اگر دل پرستار لبریز از نور ایمان و معنویت باشد، اگر دستانش تنها به عشق خدا به کار آید، اگر گام هایش خالص و بی شائبه به امید نزدیک شدن به سوی او باشد و اگر تنها به خدا بیندیشد و رضایت او، پرستاری بالی است برای پرواز تا خدا.
 
تأمین سلامت شهروندان در شهر، شهرداری قزوین را بر آن داشت تا با هدف ارایه خدمت صادقانه و كارآمد در راستای تعالی جایگاه و مقام‌ پرستاران به عنوان یكی از سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی شهر برای ارتقای سلامت شهری گام بردارد و در این راه پرستاران بازوان پرتوانی برای تحقق این امر محسوب می شوند. برخورداری از مواهب شهری سالم و شهروندانی سالم از مطالبات به حق همه شهروندان است كه مسئولیت تحقق آن بر عهده همه نهادها و شهرداری قزوین می باشد، امیدوارم در این راه پرستاران گرامی و نخبگان جامعه پزشكی همراهمان باشند و در پایان آرزوی سلامت و بهروزی تمامی ایرانیان عزیز به ویژه پرستاران را از یگانه معمار هستی خواستارم.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر