کد خبر: 53476 A

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری:

با هدف زیباسازی و طراوت محیط شهری، طرح گلكاری بهاره در سطح 40 هزار متر مربع از سطح فضای سبز شهر قزوین در دست اجراست.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری گفت: با هدف زیباسازی و طراوت محیط شهری، طرح گلكاری بهاره در سطح 40 هزار متر مربع  از سطح فضای سبز شهر قزوین در دست اجراست.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین؛ سید مهدی كاظمی افزود: با توجه به پیش‌بینی بسترهای فصلی كاری در سطح فضای سبز، عملیات گل‌كاری همه ساله طی دو مرحله و به متراژ كل 80 هزار متر مربع به مرحله اجرا درمی‌آید.

مدیر عامل سازمان پارك ها و فضای سبز با اشاره به وجود 58 هزار متر مربع گلهای دایمی، پوششی و درختچه های زینتی در سطح بوستان ها، میادین و لچكی های فضای سبز شهر افزود: گلکاری فصلی نیز در كنار گلكاری دایمی همه ساله طی دو مرحله اسفند و تیرماه و به طور متوسط در هر دوره  40 هزار مترمربع كاشته می شود.

وی افزود:  عملیات كاشت گل‌های فصلی متناسب با شرایط آب و هوایی قزوین در سطح بوستان ها، میادین و لچكی‌ها و بلوارهای اصلی شهر اجرا می شود كه با توجه به ظرافت و وجود گل‌های رنگارنگ، زیبایی و طراوت خاصی به سیمای شهری می‌بخشد.

در پایان وی از شهروندان تقاضا کرد با توجه به فواید فضای سبز و اثربخشی آن در زیبایی سیمای شهری و تاثیرات مثبتی که گل ها در روحیه شهروندان دارد در حفظ و نگهداری گل هاکوشا باشند و در نگهداری این فضاها با سازمان پارك‌ها همكاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر