کد خبر: 40020 A

سرپرست شبکه بهداشت ـ درمان تاکستان:

در خانواده ها، مادران، استفاده از مواد غذایی سالم و با ارزش غذایی بالا را به فرزندان بیاموزند و توجه داشته باشند، غذاهای سنتی جا افتاده، رقیب توانمند غذاهای آماده است.

ایلنا- تاکستان: سرپرست شبکه بهداشت ـ درمان شهرستان تاکستان گفت: در خانواده ها، مادران، استفاده از مواد غذایی سالم و با ارزش غذایی بالا را به  فرزندان بیاموزند و توجه داشته باشند، غذاهای سنتی جا افتاده، رقیب توانمند غذاهای آماده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تاکستان قزوین؛ دکتر جلال رحمانی در جشنواره طبخ غذاهای سنتی ویژه داوطلبان سلامت این شهرستان،افزود: شعار امسال هفته بسیج آموزش همگانی تغذیه که « تاکید بر تهیه و استفاده از غذاهای سنتی با ارزش غذایی بالا » است.

وی با هشدار درباره روند رو به رشد مبتلایان به انواع سرطان، با اشاره به نقش مواد غذایی به عنوان یکی از مهمترین دلایل محیطی سرطان با تأکید بر لزوم گنجاندن مواد غذایی سنتی سالم و حذف فست فودها در سبد غذایی خانوار به ویژه کودکان و نوجوانان، تصریح کرد: مادران در خانواده ها به عنوان عامل اصلی تعیین کننده سلامت غذایی خانوار می باشند.

دکتر داود رحمانی، معاون بهداشتی این شبکه و رییس مرکز بهداشت تاکستان نیز با بیان اینکه داوطلبان سلامت باید ضمن توجه به جایگاه مادران در بحث سلامت خانواده، اطلاعات کافی از خواص مواد غذایی داشته باشند، اظهار داشت: آنان باید با شرکت در کلاس های آموزشی تغذیه سالم و انتقال این اطلاعات با ارزش به مادران، زمینه گنجانیدن مواد غذایی سالم و حذف فست فودها از سبد غذایی خانوارها را فراهم کنند و به این شکل است که در افزایش سطح سلامت جامعه نقش خواهند داشت.

شایان ذکر است، این سخنان در جشنواره طبخ غذای سنتی داوطلبان سلامت شهر تاکستان که روز 27 دی 1391 با شرکت 40 داوطلب سلامت و ارائه 32 غذای تهیه شده در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد، بیان شد.

در حاشیه این جشنواره، نمایشگاهی از پیام های تغذیه ای و غذاهای سنتی تاکستان در قالب دو غذای « آش بلغور و دیماج » توسط داوطلبان سلامت برپا شد که داورها با توجه به ملاک ها و معیارهای غذای سالم، از بین غذاهای طبخ شده به پنج غذا، امتیاز بیشتری دادند.

 اعظم قیاسی از پایگاه انتقال خون، فاطمه رحمانی و اکرم کاظم خانلو از پایگاه شهدا، هر کدام با غذای دیماج، فاطمه جوانبخت از پایگاه انتقال خون با غذای آش بلغور و حمیده شیخ ها از پایگاه شهری نرجه با غذای دیماج، داوطلبان سلامتی بودند که به ترتیب عناوین اول تا پنجم را به دست آورده و هدیه خود را دریافت کردند.

همچنین از مربیان و داوطلبان سلامت نمونه شهر به دلیل عملکرد مطلوب با اهداء لوح سپاس و هدیه قدردانی شد.

فاطمه طاهرخانی، عذرا ا.. وردی و معصومه شقاقی مربیان خانه های بهداشت ولی عصر(عج)، شهدا و لوشکان، معصومه طاهرخانی، سمیه احمدی و زهرا احمدی داوطلبان سلامت پایگاه ضمیمه و غیر ضمیمه شهدا، فاطمه جوانبخت و کبری عرب محمدی داوطلبان سلامت پایگاه ضمیمه و غیر ضمیمه ولی عصر(عج)، مهدی بیگی داوطلب متخصص و مسوول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و فریبا طاهرخانی، کبری شقاقی، زهرا نجفی و منیره علی نوری داوطلبان سلامت پایگاه انبار دارویی، خانه بهداشت لوشکان، پایگاه شهری اورژانس و پایگاه شهری نرجه، کسانی بودند که از آنان تجلیل شد.          

 

شبکه بهداشت درمان تاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر