کد خبر: 3290 A

نصرتی، شهردار قزوین:

برگزاری همایش روز قزوین زمینه های توسعه، خودکفایی و آینده ای روشن را برای استان قزوین فراهم می کند.

قزوین - ایلنا: شهردار قزوین گفت: برگزاری همایش روز قزوین زمینه های توسعه، خودکفایی و آینده ای روشن را برای استان قزوین فراهم می کند.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ مسعود نصرتی دیشب در آیین گشایش هفتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون استاندار و نمایندگان مجلس و دیگر مدیران ارشد استانی و شهری و هنرمندان 30 استان کشور و سه کشور همسایه و نمایندگان رسانه ها در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدالسلطنه قزوین برگزار شد، افزود: خوشبختانه در این نمایشگاه سه کشور عراق، ترکیه و ارمنستان حضوری فعال دارند.

وی با تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری همایش روز قزوین تصریح کرد: برگزاری این همایش با هدف آشنایی ایرانیان با ویژگی های قزوین پرافتخار در گذشته، حال و آینده آشنا شوند.

این مقام مسئول با اظهار اینکه قزوین دارای 1700سال مدنیت است، ادامه داد: قزوین در هفدهم ربیع الاول سال 965 قمری که مصادف با نهم شهریور است توسط شاه طهماسب به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد و 53 سال این شهر مرکز حکومت و مرکز بزرگ تجاری کشور شد.

شهردار قزوین افزود: در برنامه های بزرگداشت این روز بر سه محور گرشگری مذهبی، محور فرهنگی –اجتماعی و سرمایه گذاری و اقتصادی قرار گرفته است.

نصرتی با اشاره به ویژگی های شهر قزوین که در مسیر کریدور شمال به جنوب و غرببه شرق کشور قرار دارد، خاطرنشان ساخت: این ویژگی می تواند در ایجادبسترهای سرمایه گذاری و افزایش آن برا یتحول اساسی در شهر مفید باشد.

 

شهرداری قزوین روز قزوین نمایشگاه صنایع دستی سعدالسلطنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر