کد خبر: 84573 A

از میان نام‌هایی که به عنوان نامزد اصولگرایان برای حضور در ساختمان شهرداری شیراز و آن هم به عنوان شهردار مطرح شده است، نام ابراهیم عزیزی، فرماندار اسبق شیراز بیش از پیش توجه همگان را به خود جلب نموده است.

 ایلنا: در حالیکه علیرضا پاک فطرت، از روز چهارشنبه 17 آذرماه ۸۹، یعنی درست یک روز پس از آنکه از مجموع 11نفر عضو شورای شهر شیراز، 10 نفر به او اعتماد کردند و وی رابه عنوان شهردار شیراز انتخاب نمودند، شیراز را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کرده است، اما ترکیب جدید شورای شهر شیراز و گرایش‌های سیاسی 21 نفر نماینده دور چهارم این پارلمان شهری به گونه‌ایست که گمان می‌رود، اکثریت اعضا شورای کنونی منتظر بهانه‌ای برای جابجایی شهردار موفق شیراز هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، تفکرات سیاسی اعضای شورای شهر شیراز، در این دوره عملکرد این شورا را تحت شعاع خود قرار می‌دهد، و انتخاب و تصمیم‌گیری یک جریان در شورای شهر، ملاک تعیین شهردار جدید خواهد بود.

هرچند تعیین شهردار کلان شهر استراتژیکی چون شیراز به نظر تمام اعضای جدید شورای شهر بستگی دارد، اما به طور حتم تصمیم جریان اکثریت در شورای شهر، ملاک تعیین شهردار جدید خواهدبود. جریانی که نامزدهای حضور در شورای شهر، برای قرارگرفتن درلیست آن (جبهه متحداصولگرایی) بر سر برخی مواضع سوگند یاد کرده‌اند.

 

دوسال با پاک فطرت

در یکی دوسال گذشته، عملکرد موفق شهردار شیراز باعث شده تا رضایت نسبی شهروندان در حوزه‌های مختلف عمرانی،اجتماعی،فرهنگی و...حاصل شود. عملکردی که به نظر می‌رسد در یکی دو هفته اخیر، توسط تیم رسانه‌ای شهردارانعکاس پررنگ‌تری نسبت به گذشته داشته است.

حوزه فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز در یکی دو سال گذشته جور بسیاری از نهادهای متولی فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی شهر و حتی استان را کشیده است. در این مدت معاونت تربیت بدنی شهرداری شیراز در قامت یک اداره کل ورزش وجوانان استان بیش از حد تصور در بسط و گسترش ورزش غیر حرفه‌ای، ایجاد نشاط اجتماعی و احیا ورزش‌های بومی محلی فعالیت کرده است.

فرهنگ‌سراهای مناظق مختلف شهرداری شیراز بیش از فعالیت‌های یک اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فعالیت کرده‌اند و در حوزه‌های عمرانی نیز شیراز به یک کارگاه بزرگ پل سازی و ایجاد فضای سبز تبدیل شده است.

در واقع در این دوسال شکل و شمایل شیراز از یک روستای بزرگ شده به یک شهر مدرن در حال تغییر بوده است. دو سالی که مشکلات اقتصادی بهانه بسیار خوبی برای عدم کارکرد برخی مدیران بوده است.

 

شورای سوم و شورای چهارم

از میان آن ده نفری که در سومین دوره شورای شهر شیراز، به علیرضا پاک فطرت رای اعتماددادند، تنها مظفر مختاری که روز16آذرماه89 رئیس شورا بود به همراه زین العابدین عرب، سیدمحسن معین، سیدمحمدکاظم دستغیب، احمدرضا نقیب زاده و شبیر زارع خفری جواز حضور در چهارمین دوره شورای شهر را پیدا کرده‌اند.

ازمیان این 6 نفر، عرب، معین و نقیب زاده در لیست جبهه متحد اصولگرایان قراردارند. این بدین معنی است که پاک فطرت از میان 6 نفر حامی خود که از شورای سوم به شورای چهارم راه پیدا کرده‌اند. تنها می‌توانند به اعتماد مجدد 3 نفرمطمئن باشد.

ازمیان پانزده عضو دیگر شورای جدید شیراز، محمدرضا دیهیمی، ابراهیم شعرا، سید احسان اصنافی، محمدرضا محمدیان، زهرا یقطین، سعید(امین) سیف، غلام مهدی حق دل، غلامعلی ترابی، محمد حق‌نگر، محمدرضا هاجری، محمودرضا طالبان و محمد تقی تذروی نیز در لیست جبهه متحد اصولگرایان قراردارند. این بدان معناست که در خوشبینانه‌ترین شرایط 15 نفر از اعضای شورای شهر شیراز در بسیاری از تصمیم‌گیری ها متفق‌القول خواهند بود.

 

کاندیدای اکثریت کیست؟

از میان نام‌هایی که به عنوان نامزد اصولگرایان برای حضور در ساختمان شهرداری شیراز و آن‌هم به عنوان شهردار مطرح شده است، نام ابراهیم عزیزی، فرماندار اسبق شیراز بیش از پیش توجه همگان را به خود جلب نموده است.

عزیزی که پس از پایان ماموریتش در فرمانداری شیراز ترجیح داد در سیستم اجرایی دولت نهم و دهم باقی بماند، از خیابان ساحلی شرقی شیراز به سواحل دریای عمان نقل مکان کرد و مدتی در پست معاون استانداری این استان به فعالیت مشغول شد.

عزیزی پس از سیستان و بلوچستان به هرمزگان رفت تا این بار به عنوان استاندار این استان اقتصادی به فعالیت بپردازد.

اکنون و در حالیکه به نظر می‌رسد با روی کارآمدن دولت یازدهم تغییرات گسترده‌ای در ترکیب استانداران رخ خواهدداد، پیش‌بینی می‌شود که ابراهیم عزیزی نیز از جمله استاندارانی باشد که باید کلید استانداری هرمزگان را به نفر بعدی بسپارد.

در چنین شرایطی آیا باید دید فرماندار اسبق در كسوت شهردار جدید ظاهر خواهد شد یا نه؟

هر چه هست؛ انتظار می‌رود اعضای شورای شهر شیراز تمام هم و غم خود را برای آبادانی و پیشرفت شیراز بکار بندند.

ترکیب شورای شهر شیراز و انتخاب شهردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر