کد خبر: 4771 A

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز:

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: امسال برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی به مناسبت دهه کرامت را متفاوت‌تر از سال های گذشته برگزار می‌کنیم.

ایلنا - شیراز: معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: امسال برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی به مناسبت دهه کرامت را متفاوت‌تر از سال های گذشته برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، محمد فرخ‌زاده با اشاره به فرارسیدن دهه کرامت، اظهار داشت: دهه کرامت نمود عینی کرامت و بزرگواری اهل بیت (ع) است که امسال به همین مناسبت برنامه‌های ویژه‌ای داریم.

وی با اشاره به نام گذری شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران، تصریح کرد: وجود پربرکت امامزاده‌های واجب التعظیم و به ویژه حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع)، شیراز را پس از مشهد مقدس و قم در بین دیگر شهرهای ایران شاخص کرده است.

فرخ‌زاده برگزاری ۱۰ جشن را از جمله این برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: به مناسبت این ایام ۸ جشن بصورت مخاطب محورو ۲ جشن محله‌ای را برگزار می‌کنیم که جشن ویژه ایتام تحت پوشش کمیته امداد در بوستان خانواده از جمله آن‌ها است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز اجرای برنامه‌های ورزشی از جمله کوهپیمایی در روز جمعه ۳۱ شهریور، ساعت ۷ صبح در بوستان کوهپایه با همکاری شهرداری منطقه ۳ و پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در روز ۷ مهر، مصادف با میلاد امام رضا (ع)، ساعت ۱۶ در بلوار شهید چمران همراه با اجرای برنامه‌های متنوع را از دیگر برنامه‌های این دهه برشمرد و خاطرنشان کرد: بازدید از مرکز نگهداری از دختران بی‌سرپرست مهد آسایش، همایش نیمی حوا نیمی آدم با موضوع آنچه دختران باید بدانند، همایش بزرگ دختران آسمانی و راه اندازی ایستگاه فعالیت فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در مقابل فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری از دیگر برنامه‌های حوزه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز به مناسبت دهه کرامت امسال است.

فرخ‌زاده از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی در روز ۳۰ شهریور ماه، ساعت ۱۷ در باغ بانوان خبر داد و گفت: مسابقه ورزشی ایستگاهی، برپایی میز مشاوره رایگان جهت دختران نوجوان وجوان، مولودی خوانی و مسابقه ویژه خانواده‌ها، برگزاری مسابقه درخصوص زندگانی حضرت فاطمه معصومه (س)، برپایی نمایشگاه و فروشگاهی از دستاوردهای بانوان، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، برپایی ایستگاه بازی فکری ویژه کودکان، برپایی ایستگاه تیر و کمان و... از جمله برنامه‌هایی اس که در این جشنواره به اجرا در می‌آید.

وی ادامه داد: در تمامی برنامه‌ها با توجه به آغاز هفته دفاع مقدس، سخنرانی توسط یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، تجلیل از خانواده معظم شهدا، غبارروبی قبور مطهر شهدا، برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در فرهنگسرای علوی، هنر و شهید مطهری، برگزاری مسابقه پیامکی با محوریت دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه عکس‌های دفاع مقدس در فرهنگسرای پایداری، سرکشی و تجلیل از خانواده جانبازان، ایثارگران است که همزمان با ویژه برنامه‌های دهه کرامت به اجرا در می‌آید.

وی در پایان اجرای هرچه باشکوه‌تر این برنامه‌ها را نیازمند حضور ومشارکت شهروندان دانست و ابراز امیدواری کرد که استقبال و مشارکت شهروندان باعث ایجاد شور و نشاط مضاعف در برگزاری این برنامه‌ها شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر