کد خبر: 41685 A

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز:

اصناف مختلف ملزم به رعایت قوانین شهرداری و حقوق شهروندان هستند و در صورت عدم توجه به اخطاریه‌های ماموران واحد کنترل و رفع عملیات شهری شهرداری شیراز و ایجاد سد معبر، طبق ماده ۲۸ قانون نظام صنفی، مغازه آن‌ها پلمپ خواهد شد.

شیراز- ایلنا:معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: با صاحبان مشاغل، دست فروشان و همه کسانی که به نوعی با ایجاد سد معبر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کنند برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش ایلناازشیراز، رمضان امینی افزود: بر همین اساس و در ادامه برخورد با ایجاد کنندگان سد معبر، روز گذشته یک باب مغازه در دروازه اصفهان که با سد معبر مشکلاتی را بر شهروندان ایجاد کرده بود با استناد به قانون و با حضور مامور اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ گردید.

وی اضافه کرد: این اقدام به دنبال گزارش های رسیده توسط ماموران واحد کنترل و رفع عملیات شهری منطقه سه شهرداری شیراز و پس از جمع آوری مدارک و مستند سازی صورت گرفت.

این مقام مسوول ادامه داد: اصناف مختلف ملزم به رعایت قوانین شهرداری و حقوق شهروندان هستند و در صورت عدم توجه به اخطاریه های ماموران واحد کنترل و رفع عملیات شهری شهرداری شیراز و ایجاد سد معبر، طبق ماده 28 قانون نظام صنفی، مغازه آنها پلمپ خواهد شد.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 20 فقره پرونده در خصوص اصنافی که از حریم ملک خود فراتر رفته و اقدام به سد معبر کرده اند تشکیل شده و با استناد به قانون این اصناف پلمپ گردیدند.

امینی همچنین از پلمپ هفت واحد صنفی متخلف دیگر طی روزهای آتی خبر داد و به صاحبان مشاغل و مغازه داران سطح شهر نیز توصیه کرد با رعایت حدود و حریم قانونی از ایجاد سد معبر و مشکل برای شهروندان خودداری کرده چرا که در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این زمینه با متخلفان به شدت برخورد می شود.

وی افزود: اطلاع رسانی و راهنمایی های لازم در این زمینه صورت گرفته که برای آسایش و امنیت شهروندان، در صورت مشاهده هرگونه سد معبر از جمله داربست ها، سایبان ها، ضایعات ساختمانی، ماشین های فرسوده رها شده، انواع تابلوها و یا دیگر منصوبات مانند كیوسك، ویترین، تیرک و همچنین سد معابر ایجاد شده توسط صنوف مختلف و یا برخی اداره ها، شهرداری شیراز با متخلفان برخورد قاطع خواهد کرد.

وی با اشاره به درخواست های مکرر شهروندان برای جمع آوری دست فروشان گفت: شهرداری شیراز وظیفه قانونی خود را در این راستا انجام خواهد داد و از همه شهروندان خصوصا اصناف تقاضا داریم همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

برخی شهروندان نیز ضمن استقبال از برخورد با ایجاد کنندگان سد معبر و دستفروشان، خواستار تداوم این کار و توجه جدی تر به این معضل از سوی مسوولان امر شدند.

این افراد اظهار داشتند: با توجه به اینکه سد معبر توسط مغازه داران و دستفروشان در تردد عابران پیاده و همچنین خودروها خلل ایجاد می کند و منجر به ایجاد ترافیک می گردد، می طلبد که برخورد با متخلفان در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

یك شهروند دیگر گفت: نباید اجازه داد که عده ای به خاطر تامین منافع خود با بساط اجناس در خیابان ها و پیاده روها برای شهروندان مشکل ایجاد کنند.

وی افزود: برخی افراد نیز بدون توجه به حقوق سایر شهروندان با انباشت ضایعات ساختمانی در معابر اصلی و فرعی در تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه خلل ایجاد می کنند که باید به این افراد نیز تذکر لازم داده شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر