کد خبر: 39890 A

سرپرست فرمانداری جهرم:

این جشنواره به هدف معرفی توانمندی‌های جهرم در باغ داری و خصوصا تولید مرکبات، برپا خواهد شد.

ایلنا-شیراز: سرپرست فرمانداری جهرم گفت: این شهرستان هفتم بهمن ماه میزبان جشنواره ملی مرکبات خواهد بود.
به گزارش ایلناازشیراز، از جهرم، علی حسین رعیتی فرد امروز در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان افزود: این جشنواره به هدف معرفی توانمندی‌های جهرم در باغ داری و خصوصا تولید مرکبات، برپا خواهد شد.
وی گفت: بیش از۹۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در شهرستان جهرم وجود دارد که از این میزان ۵۰ هزار هکتار به باغ اختصاص دارد که سالانه قریب به یک میلیون تن انواع محصولات باغی شامل مرکبات، خرما، انگور، انار، انجیر، زیتون و غیره محصول این باغ‌ها است.
رعیتی فرد با بیان اینکه تولیدات جهرم، ۳۳ درصد کل تولید باغی استان فارس را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: جهرم نزدیک به ۴۸. ۲ درصد باغهای مرکبات استان را در خود دارد و۵۶. ۲ درصد محصولات باغی فارس متعلق به این شهرستان است.
وی اضافه کرد: ۱۶ درصد تولیدات باغی کشور متعلق به جهرم است که با این روند جهرم قطب باغبانی فارس محسوب می‌شود.
رعیتی فرد ادامه داد: جهرم با دارا بودن ۶هزار هکتار نخیلات و تولید ۳۰هزار تن خرما در سال، یکی از مناطق عمده تولید خرما در کشور به شمار می‌آید که ۹۵ درصد خرمای تولیدی از نوع شاهانی است.
رئیس شورای کشاورزی جهرم انعکاس مسائل و مشکلات کشاورزان و باغداران، را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره ملی مرکبات در این منطقه عنوان و اضافه کرد: این جشنواره ملی با مشارکت تولیدکنندگان و باغداران و با حضور وزیر کشاورزی و برخی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، استاندار فارس و جمعی از مقامات استانی، هفتم بهمن ماه در جهرم برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر