کد خبر: 100454 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

اگر امروز در ایرانی سربلند و عزتمند زندگی می کنیم به واسطه سردادن و پادادن و جان دادنهای رزمندگان اسلام است

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: همه باید بدانیم که بی‌تردید آنچه داریم از صدقه سر رزمندگان و شهیدان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، احمد همتی بوشهری صبح امروز در همایش کارمندان بسیجی فارس که به مناسبت ششم شهریور، روز بسیج کارمندی، افزود: اگر امروز در ایرانی سربلند و عزتمند زندگی می‌کنیم به واسطه سردادن و پادادن و جان دادن‌های رزمندگان اسلام است.

وی با تصریح اینکه اگر رزمندگان نبودند، دشمنان همه داشته‌های ایران، حتی میراث فرهنگی این ملت را غارت می‌کردند، گفت: همانطور که در عراق همه فرهنگ و تاریخش را به غارت بردند، اگر پای دشمن به ایران رسیده بود، قبر کورش را هم یک‌جا می‌کندند و با مقبره می‌بردند.

همتی بوشهری در بخشی از سخنان خود با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده، تصریح کرد: این آیه وصف حال ایرانیان و رزمندگان اسلام است.

وی با اشاره به ترجمه و تفسیر این آیه شریفه، یادآور شد که پیامبر (ص) نیزشان نزول این آیه را مرتبط با مردمانی از نسل سلمان فارسی دانسته، گفت: امروز آنانکه حتی یک سیلی برای ایران نخورده‌اند‌، گاه می‌شوند صاحب این کشور و بسیجیان متهم می‌شوند به غیر بودن.

همتی بوشهری همچنین به نوشته‌های تعدادی از مورخان، تاریخ پژوهان، فلاسفه و روزنامه نگاران غربی اشاره و خاطرنشان کرد: همه اندیشمندان یکی از دلایل مهم پایداری و ثبات ایران اسلامی را پایبندی مردم به آرمان‌های امام و شهدا می‌دانند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امروز و بعد از گذشت سی و اندی سال از انقلاب اسلامی می‌بینیم که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌کنند برای آنکه رای مردم را جلب کنند، خود را نزدیک‌تر به آرمان‌ها و اهداف امام و شهدا نشان دهند.

همتی بوشهری، همچنین تلاش غرب برای طراحی مهندسی معکوس فرهنگی را راهکاری برای مقابله با پیشرفت نظام اسلامی عنوان و با استناد به نظرات تئوریسین‌های غربی، تاکید کرد که اسلام مانا خواهد ماند و همه جهان را فراخواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر