کد خبر: 83076 A

مدیركل بازرسی استان سمنان خبر داد؛

مدیركل بازرسی استان سمنان از انجام ۳۷۰ فقره بازرسی از دستگاه‌های اجرایی مختلف در سال گذشته در این استان خبر داد.

ایلنا: مدیركل بازرسی استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۴ فقره از این بازرسی‌ها از نوع برنامه‌ای بود كه درآن زمان و دستگاه یا نهاد اجرایی مورد بازرسی مشخص است.
به گزارش ایلنا از سمنان، مسعود صفری با اشاره به انجام ۱۲ فقره بازرسی فوق‌العاده در اداره كل بازرسی استان سمنان در سال گذشته افزود: ۲۹۴ مورد از بازرسی‌ها موردی و ۳۰ فقره از بازرسی‌ها نیز سرزده و بدون هماهنگی با مسوولان دستگاه‌های اجرایی بوده است كه كارشناسان بازرسی و نظارت به عنوان ارباب رجوع و افراد عادی به دستگاه اجرایی مراجعه و بازرسی كرده‌اند.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۷۵ نفر از كاركنان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به دلیل تخلف به هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری و ۱۳ نفر از كاركنان نیز به دستگاه قضایی استان معرفی شدند.
صفری اضافه كرد: در مجموع از این تعداد محكومیت پنج نفر از این كاركنان قطعی شد و همچنین سال گذشته شش نفر از كاركنان دولتی نیز به دلیل عملكرد مناسب تشویق شدند.
وی با بیان اینكه این اداره كل در سال گذشته ۲۷۳ پیشنهاد اصلاحی به دستگاه‌ها و نهادهای دولتی استان سمنان ارائه كرده است، ادامه داد: ۷۰ مورد از این پیشنهادها از سوی دستگاه‌ها اجرایی شده است.
مدیركل بازرسی استان سمنان با اشاره به اینكه نقض قوانین در برخی از معاملات مناقصه یا مزایده دستگاه‌های اجرایی استان سمنان گزارش شد، افزود: با حضور كارشناسان اداره كل بازرسی این استان، در مجموع ۲۰ میلیارد ریال در معاملات ابطال و یا تجدید شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر