کد خبر: 82542 A

همزمان با شروع تعطیلات تابستان آغاز شد؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از استقبال گردشگران از منطقه نمونه گردشگری آبشار تنگه داستان مجن در شهرستان شاهرود خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از استقبال گردشگران از منطقه نمونه گردشگری آبشار تنگه داستان مجن در شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «حمید یزدانی» اظهار داشت: همزمان با شروع تعطیلات تابستان و فرا رسیدن فصل گرما، سفر به مناطق کوهستانی و ییلاقی افزایش یافته و منطقه نمونه گردشگری مجن نیز پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور است.

وی با اشاره به اینكه آبشار تنگه داستان در 41 کیلومتری شمال غرب شاهرود قرار دارد، گفت: این آبشار زیبا در میان تنگه ای به نام داستان با ارتفاع 12 متر در بین دو سنگ عظیم ‌الجثّه جاری است.

یزدانی با تاكید بر اینكه این منطقه استعداد بالایی در زمینه توسعه گردشگری دارد، افزود: در این راستا در سال گذشته پروژه کمپ آبشار تنگه داستان مجن آغاز و در فاز نخست 15 آلاچیق و 10 چشمه سرویس بهداشتی ساخته شد.

وی با بیان اینكه فضای تنگه این آبشار حالتی شگفت انگیز دارد و این آبشار به زعم بسیاری از گردشگران بی نظیر است، گفت: فرم صخره های منطقه بر زیبایی آن افزوده و مکان مناسبی برای صخره نوردی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینكه پروژه ساخت سد مجن در پایین دست آبشار در مراحل پایانی قرار دارد، افزود: احداث مجموعه ورزش های آبی و قایق سواری و دیگر تأسیسات گردشگری می تواند در زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در این منطقه موثر باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر