کد خبر: 77949 A

فرماندار سمنان؛

فرماندار سمنان از افتتاح کتابخانه مرکزی سمنان تا پایان خرداد ماه جاری خبر داد، همچنین طرح توسعه پارمیدا، ورزشگاه و پروژه فاضلاب و تصفیه خانه سمنان تا پایان دولت به بهره برداری می رسند.

ایلنا - سمنان: فرماندار سمنان با بیان اینکه کتابخانه مرکزی سمنان از جمله طرح های مهر ماندگار در این شهرستان است، تصریح کرد: این کتابخانه دارای هفت هزار متر مربع زیربنا و شش هزار و 550 متر مربع مساحت است.

به گزارش ایلنا، حسن سعدالدین به دیگر طرح های مهر ماندگار این شهرستان اشاره کرد و افزود: ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان نیز از مطالبات مردم شهرستان است که آخرین مراحل تکمیل آن در حال انجام است و انشاء الله انتظار می رود تا پایان دولت دهم این استادیوم نیز به بهره برداری نهایی برسد.

سعدالدین پروژه فاضلاب و تصفیه خانه سمنان را از دیگر طرح های مهر ماندگار در این شهرستان برشمرد و افزود: این پروژه و فاز اول طرح توسعه پارمیدا از دیگر طرح های مهر ماندگار در سمنان هستند که هر دوی آنها تا پایان دولت دهم به بهره برداری می رسند.

وی همچنین به انجام کارهای زیربنایی در حوزه انرژی در استان اشاره کرد و تصریح کرد: با پروژه هایی که در چند سال اخیر در استان و از جمله در سمنان و شاهرود انجام گرفته، این استان برای اولین بار بیش از نیاز معرفی استان، برق تولید و به صادرات آن خواهد پرداخت.

فرماندار شهرستان سمنان،با اشاره به اینکه سمنان در مسیر پر تردد حرم رضوی قرار دارد و سالانه شمار زیادی از زائران امام رضا(ع) از این شهر می گذرند به ضرورت زیباسازی ورودی و خروجی این شهر و توجه به محورهای مواصلاتی این شهرستان اشاره کرد و گفت: متأسفانه تا کنون در زمینه زیبا سازی ورودی و خروجی شهر سمنان کار شاخصی انجام نگرفته و در این زمینه کار و طرح در خوری انجام نگرفته است.

سعدالدین با اشاره به وجود معادن متعدد در این شهرستان،اظهار كرد: متأسفانه با وجود پتانسیل های زیادی كه استان در حوزه معادن دارد اما عمده این معادن بصورت خام به فروش می‌رسد. وی با اشاره به تلاشهایی كه در این راستا در شهرستان انجام گرفته اضافه كرد: برای جلوگیری از خام فروشی معادن و تولید فراورده های جدید از این معادن تلاشهایی با همكاری استانداری،دانشگاه سمنان و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط شهرستان انجام گرفته است. البته برای دستیابی به این مهم به زیر ساخت ها و فناوری هایی نیاز داریم كه امیدواریم با بهره گیری از مزایا و اعتباراتی كه در سفر چهارم ریاست جمهوری به سمنان برای این بخش پیش بینی شده بتوانیم از سرمایه و پتانسیلی كه در معادن شهرستان نهفته است، استفاده بیشتری كنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر