کد خبر: 71300 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از آغاز ایجاد اردوگاه کشوری هلال احمر در شهر شهمیرزاد خبر داد.

ایلنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان به مناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر به خبرنگاران گفت: این اردوگاه در قالب ایجاد 12 اردوگاه کشوری ساخته می شود.
به گزارش ایلنا از سمنان، محمدکاظم امیدیان، زمین این اردوگاه را بیش از دو هزار مترمربع بیان کرد و افزود: این اردوگاه در مراحل مختلف ایجاد می شود و تلاش بر این است مرحله اول آن تا پایان امسال تکمیل شود.
وی زیربنای این اردوگاه را سه هزار مترمربع ذکر کرد و گفت: ساخت این اردوگاه با دو میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شده است و امسال نیز اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مرحله اول آن که شامل یک خوابگاه 100 نفره است در برنامه قرار دارد.
وی کل اعتبار مورد نیاز ساخت این اردوگاه را 15 میلیارد ریال بیان و اظهار داشت: ایجاد فضاهای فرهنگی و رفاهی و... از دیگر مراحل ایجاد این اردوگاه است.
امیدیان به طرح ایجاد پایگاه امدادی استان و سایت امداد هوایی در سمنان اشاره کرد و گفت: این پایگاه در حاشیه جاده سمنان به سرخه در زمینی به وسعت 10 هکتار آغاز شده است.
وی گفت: این مجتمع امدادی مشتمل بر سایت امداد هوایی، انبارهای مورد نیاز و آموزشی است و ساخت آن 15 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد که تاکنون پنج میلیارد ریال هزینه شده است.
امیدیان با بیان اینکه در ساخت این مجتمع امدادی نسبت به استان‌های دیگر عقب هستیم تصریح کرد: با تامین اعتبار ساخت آن امکان استقرار بالگرد با نیروی مورد نیاز برای راه اندازی سایت امداد هوایی با سرمایه گذاری جمعیت هلال احمر مرکز فراهم می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان، رشد این جمعیت از نظر نیروی انسانی، تجهیزاتی و... در دو تا سه سال اخیر را بسیار گسترده خواند و گفت: فضاهای امدادی و اعتبارات این استان 100 درصد افزایش یافته و جمعیت این استان از نظر احداث پایگاه های امدادی در رتبه های برتر کشور قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر