کد خبر: 71295 A

رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: صلاحیت 97/4 درصد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و بیش از 99 درصد نامزدهای شوراهای روستا در این استان به تایید هیات‌های اجرایی انتخابات رسید.

ایلنا: رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها، هم اکنون 581 نفر و در روستاها یک هزار و 961 نفر مورد تایید قرار گرفته و به هیات‌های نظارت ارسال شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سمنان، علیرضا خلخالی افزود: در مجموع 133 نفر از نامزدها، صلاحیت‌شان تایید نشده که از این تعداد، صلاحیت 42 نامزد شوراهای شهری و 91 نفر از شوراهای روستایی مورد تایید قرار نگرفته است.
خلخالی یادآور شد: در فاصله ثبت نام از نامزدهای شوراهای اسلامی در استان سمنان تاکنون 19 نفر در شوراهای شهری و 29 نفر در شوراهای روستایی از ادامه نامزدی انصراف داده‌اند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان گفت: نامزدهایی که صلاحیت آنها به تایید هیات‌های اجرایی نرسیده است، پس از اعلام، آن‌ها چهار روز فرصت دارند مراتب اعتراض و یا شکایت خود را به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ارائه کنند تا از طریق هیات‌های نظارت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی یادآور شد: اسامی نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که در هیات‌های نظارت مورد تایید نهایی قرار می‌گیرند، دوازدهم خرداد به صورت آگهی منتشر می‌شود و پس از آن نیز زمان آغاز تبلیغات نامزدها است.
در انتخابات شوراهای اسلامی 113 نفر نماینده برای شوراهای اسلامی شهری و 870 نفر برای شوراهای اسلامی روستاهای استان سمنان انتخاب می شوند. چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و چهارم خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر