کد خبر: 49969 A

معاون استاندار سمنان:

معاون امور عمرانی استاندار سمنان گفت: مشکلات موجود در بخش صنعت را باید برطرف کنیم و در کنار آن در بخش ساختمان هم با جدیت وارد شویم.

ایلنا - سمنان: پرهام جان‏فشان‏ عراقی در دیدار با مدیران دستگاه‌های اجرایی و رؤسای نظام‏های مهندسی کارگروه‌های بسیج مهندسین که به مناسبت هفته مهندس در سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: اگر فعالیت‌های ساختمانی کاهش یابد یا متوقف شود، بخش صنعت هم دچار نقص می‌شود؛ چرا که این دو به هم وابسته‌اند.

به گزارش ایلنا، جان‏فشان‏ عراقی افزود: باید نسبت به مسائل مهندسی نگاه و تحلیل منطقی داشته باشیم و در بسیاری از مسائل نباید قضاوت نا به جا داشته باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: در اقدامات و هزینه‌هایی که انجام می‌شود، باید حتما فکر و امکان‌سنجی وجود داشته باشد و روی کارگروه‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود.

جان‌فشان‏ عراقی ادامه داد: در نظام فنی و اجرایی که بیشتر با بخش مهندسی در ارتباط است، باید تغییر الگو داشته باشیم و این نظام باید ارتقا پیدا کند.

وی بیان کرد: داشتن طرح‌های مختلف خوب و لازم است اما کافی نیست و طرح‌هایی که ارائه می‌شود، باید قابلیت اجرایی داشته باشد و به مرحله اجرا برسد.

معاون امور عمرانی استاندار سمنان گفت: باید به عنوان کارگزاران دولت زمینه را ایجاد کنیم تا گروه‌ها و کمیته‌های مشاوره‌ای وارد شوند و بتوان از فکر و نیروی کارگروه‌ها استفاده کرد.

جان‏فشان‏ عراقی ادامه داد: هر جا مشکلات را بیان کردیم باید راه درمان و رفع مشکل را هم بیان کنیم؛ راه حل‌ها باید اجرایی باشد که این موضوع نیازمند خلاقیت و تجربه در کنار هم است.

معاون امور عمرانی استاندار سمنان افزود: امام خامنه‌ای هم از این اختلاف‌ها و شیطنت‌ها ابراز ناراحتی می‌کنند؛ بنابراین وظیفه ما این است که ابتدا به ولی فقیه اقتدا کنیم و مواردی که مد ‌نظر ایشان است، اجرا کنیم.

جان‏فشان‏ عراقی بیان کرد: کشور هم‏ اکنون بیش از هر چیز نیازمند اتحاد است و اختلافات به وحدت کشور آسیب می‌زند؛ صاحبان اصلی نظام مردم و ولی‏ فقیه به عنوان نائب امام زمان سکان‌دار آن است.

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بسیج مهندسین و سازمان نظام مهندسی استان سمنان به امضا رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر