کد خبر: 49910 A

مسئول بسیج مهندسین استان سمنان:

مسئول بسیج مهندسین استان سمنان گفت: اقتصاد مقاومتی پاتکی در برابر حمله چشم بسته سیاسی غرب علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ایلنا - سمنان: مرتضی دهرویه در بازدید علمی و تخصصی مهندسین بسیجی از شرکت الگانت سمنان در جمع مهندسین بسیجی بازدید کننده از شرکت الگانت اظهار داشت: در راستای حضور موثر بسیج در عرصه‌های مختلف علمی و افزایش مهارتهای تخصصی، آگاهی از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های علمی به عنوان یکی از سرمایه‌های ارزشمند نظام اسلامی، این سازمان را برآن داشته که با بهره‌گیری از برنامه‌های هدفمند و سودمند در قالب بازدیدهای علمی گامی موثر در این راستا بردارد.

به گزارش ایلنا، دهرویه هدف از برگزاری بازدیدهای علمی را ایجاد خودباوری و شور و نشاط علمی در بین نخبگان، توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی، آشنایی با نیازهای علمی و فناوری در سطح صنایع مختلف، آشنایی با زمینه‌های کاری مرتبط با رشته‌های تحصیلی و علاقه مخاطبان برشمرد.

عضو هئیت مدیره شرکت الگانت سمنان گفت: این شرکت شامل واحدهای تولید نخ، رنگرزی و تکمیل، نساجی، آزمایشگاه کیفیت و... است.

جعفری افزود: در واحد تولید نخ، ماهی 15 تن و در واحد رنگرزی نیز روزانه 4 هزار مترپارچه خروجی دارد، از نظر میزان تولید شرکت الگانت در خاور میانه حائز رتبه اول می باشد.

وی اظهار داشت: مواد اولیه مورد استفاده در این شرکت 50 درصد تولید داخل و 50 درصد وارداتی است و در رابطه با تاثیر تحریم‌ها بر فعالیت این شرکت، تاثیرات منفی وجود داشته است.

عضو هیئت مدیره شركت الگانت سمنان تصریح كرد: به دو دلیل توانسته‌ایم تا حدود زیادی تحریم‌ها را دور بزنیم و بر بسیاری از مشکلا فائق آییم اول اینکه ذخیره نخ این شرکت همیشه تا یك سال تامین است و دوم اینکه این شرکت با مشارکت شرکت الگانت ترکیه اداره می‌شود و از آنجایی که برند الگانت در 44 کشور دنیا شناخته شده است در خصوص صادرات و فروش داخلی مشکلی نخواهیم داشت.

جعفری افزود: سرمایه اولیه شرکت 24 میلیون دلار بوده که با مشارکت شرکت الگانت به 69 میلیون دلار رسید و در آغاز فعالیت این شرکت در ایران، مهندسانی از ترکیه به عنوان نمایندگان شرکت الگانت در کنار ما حضور داشتند و انتقال دانش و تکنولوژی بدین صورت انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: تنوع کاری محصولات این شرکت بسیار زیاد بوده به گونه‌ای که حدود 2000 نوع پرده با طرح‌ها و اشکال مختلف تولید و روانه بازار شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر