کد خبر: 21660 A

بدلیل واردات منسوجات و اجرای ناقص قانون هدفمندی؛

این کارگران از ابتدای آبان ماه که کارخانه به صورت رسمی تعطیل شد اجازه ورود به محل کار خود را نداشته‌اند/ این کارخانه طی ده سال گذشته ۲۵۰۰ کارگر داشته که این تعداد به تدریج به ۳۷ نفر رسیده است.

ایلنا - سمنان: دبیر خانه کارگر سمنان اعلام کرد: ۳۷ کارگر کارخانه پاکریس مهدی‌شهر سمنان از ابتدای مهر ماه تا كنون حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

حبیب الله محقق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری در پی تعطیلی کارخانه پاکریس سمنان، ۳۷ تن از کارگران این واحد حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند.

او با اشاره به اینکه این کارگران از ابتدای آبان ماه که کارخانه به صورت رسمی تعطیل شد اجازه ورود به محل کار خود را نداشته‌اند تصریح کرد: این ۳۷ کارگر در آستانه بازنشستگی هستند اما تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت سهم کارفرما، از پذیرفتن بازنشستگی این کارگران سر باز می‌زند.

به گفته محقق این کارخانه وابسته به بنیاد مستضعفان طی ده سال گذشته ۲۵۰۰ کارگر داشته که این تعداد به تدریج به ۳۷ نفر رسیده است.

این فعال كارگری مهم‌ترین عامل کاهش نیرو در این کارخانه را سیاستهای غلط دولت در عرصه واردات منسوجات عنوان کرد و گفت: واردات بی‌رویه منسوجات طی سالهای گذشته وحذف یارانه‌های بخش تولید در سالهای اخیر صدمات جبران ناپذیری را به این واحدهای نساجی وارد کرده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر