کد خبر: 99047 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به عملیات اجرای چند طح عملیاتی سد در استان زنجان گفت: عملیات اجرائی تونل‌های انحراف آب سد مشمپا پایان یافت.

ایلنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: اعتبار هزینه شده در طرح تاکنون به ۳۱۵ میلیارد ریال و اعتبار سال ۹۲ به۵۹۹ میلیارد ریال بالغ می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، امیرحمیدنیا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان در خصوص سد مشمپا گفت: اجرای سیستم انحراف آب این سد شامل دو رشته تونل انحراف آب به قطر داخلی ۸ و نیم متر در مجموع به طول ۸۲۷ متر و راه دسترسی به محل سد به طول ۴۷۵۷ متر و حدود دو هزار مترمربع کمپ کارگاهی، از نیمه دوم خرداد سال ۸۸ آغاز شده و هم اکنون از پیشرفت ۱۰۰درصدی برخوردار است و عملیات اجرائی تونل‌های انحراف آب سد پایان یافته است.

وی گفت: سد مشمپا با آب تنظیمی ۵۰۱ میلیون مترمکعب و ارتفاع ۱۰۰ متر از بستر رودخانه طراحی شده و هدف از اجرای این طرح تامین آب حدود۴۲ هزارهکتار اراضی دشت جئین و منطقه پاوه رود، تامین حدود ۷۲ میلیون مترمکعب آب موردنیازشرب و صنعت، تولیدسالانه ۱۷۰گیگاوات برق و ایجاد اشتغال برای حدود۳۲هزارنفر است.

این مقام مسئول اضافه نمود: اعتبار هزینه شده در طرح تاکنون به ۳۱۵ میلیارد ریال و اعتبار سال۹۲ به۵۹۹ میلیارد ریال بالغ می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر