کد خبر: 98886 A

استاندار زنجان خبر داد:

به دنبال تعطیلی کارخانه سرب و روی و در راستای جلوگیری از ضایع شدن حقوق کارگران کمیته ساماندهی کارگری این کارخانه تشکیل شده است.

ایلنا: استاندار زنجان گفت: ۷۰ درصد صادرات استان و اشتغالزایی ۵ هزار نفر از کارخانه سرب و روی استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد، استاندار زنجان در سخنان پیش از نماز جمعه زنجان با اشاره به درخواست تعطیلی شرکت ملی سرب و روی ایران در زنجان به درخواست مردم گفت: انتقال این شرکت ملی بزرگ در ۱۰ جلسه کار‌شناسی با حضور مسئولین این شرکت برگزار شده بود و در دستور کار مسئولان بوده است که این تعطیلی در طی عدم اجرای مصوبات این جلسات بوده است.

مقام عالی استان به تشکیل کمیته‌های انتقال و ساماندهی وضعیت کارگران این کارخانه اشاره کرد و گفت: این کارخانه آلودگی دارد، ولی نمی‌توان گفت که عامل سرطان در استان است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۸۰ درصد تولید سرب و روی از استان زنجان است، افزود: ۷۰ درصد صادرات استان و اشتغالزایی ۵ هزار نفر از کارخانه سرب و روی استان است.

رئوفی‌نژاد همچنین به هفته دولت اشاره کرد و گفت: در همین راستا ۵۷۱ طرح عمرانی و اقتصادی در استان زنجان به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۳ طرح کلنگ زنی است.

استاندار زنجان اعتبار این پروژه‌ها را ۲۲۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها در هفته جاری در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین به اقدامات ۸ ساله دولت در استان زنجان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: تمام تلاش‌ها در راستای توسعه و عمران استان بود و ارتقاء درجه استان زنجان از درجه ۲ به درجه یک کشوری و تبدیل شهر سلطانیه به شهرستان از نتایج این تلاش‌هاست.

این مقام مسئول به دولت یازدهم و رویکردهای آن اشاره کرد و افزود: مسکن مهر یکی از اقدامات دولت دهم بود که توسط دولت بعدی ادامه خواهد داشت.

استاندار زنجان به چند پروژه بزرگ دیگر استان از جمله پروژه پالایشگاه نفت و تولید فولاد استان اشاره کرد و گفت: تولید فولاد در استان ۶ میلیون تن در سال هدف گذاری شده است که تولید ۱.۵ میلیون تنی ظرف یکسال آینده در زنجان آماده بهره‌برداری است.

وی در پایان سخنان خود انتقال پادگان زنجان را نیز یکی دیگر از اقدامات در دست اجرا اعلام کرد و گفت: ۱۰۰ هکتار زمین برای پادگان در نظرگرفته شده است که انتقال آن در هفته دفاع مقدس شروع خواهد شد.

استاندار زنجان سرب و روی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر