کد خبر: 9145 A

دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان زنجان:

دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر با اشاره به مسائل و مشکلات معتادین بعد از بهبود، گفت: صندوق تعاونی بهبود یافتگان در استان زنجان راه اندازی می شود.

ایلنا - زنجان: دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر گفت: استان زنجان یکی از استان های پاک از نظر مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، آراض ضیایی دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر در جلسه کمیته توسعه مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر در استانداری گفت: طرح محله محوری با رویکرد پیشگیری اولیه در استان اجرا می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان در مقایسه با استان های دیگر یک استان پاک است، اذعان کرد: این طرح به دلیل پیشگیری اولیه در اولویت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از اشتغال بهبود یافتگان در ادامه زندگی این افراد بسیار مهم و حائز اهمیت است، خاطر نشان کرد: صندوق تعاونی بهبود یافتگان در استان راه اندازی می شود.

دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر با بیان اینکه در تبیین توسعه مشارکت های مردمی از آموزش پرورش در آموزش مردمی استفاده می شود، یاد آور شد: همه ساله 10 درصد جامعه هدف تحت پوشش قرار می گیرد.

ضیایی در ادامه با اشاره به اینکه در مرحله پیشگیری مردم به چند قسمت جمعیت بدون گرایش، جمعیت مصرف گاه گاه، جمعیت سوء مصرف و جمعیت وابسته تقسیم می شوند، تصریح کرد: بعد از این مرحله گروه های هدف دقیقا مشخص می شوند.

وی در ادامه گفت: استان زنجان اولین استانی است که گام های طرح محله محوری در کشور را برداشته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارهایی که برای معتادین انجام می شود باید خروجی مثبتی داشته باشد، افزود: استفاده از نیروی مردمی می‎تواند مسئولین را برای رسیدن به هدف کمک کند.

ضیایی در پایان گفت: مواد مخدر برای مردم کشور بلایی خانمان سوز و خانمان برانداز است که باید در این زمینه بیشتر تلاش شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر