کد خبر: 9143 A

معاون کمیته امداد زنجان خبر داد:

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان از اهدای 503 کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان خبر داد.

ایلنا - زنجان:‌معاون حمایت وسلامت کمیته امداد استان زنجان خبر از اهدای کمک هزینه ازدواج به افراد مددجویای تحت پوشش داد.

به گزارش ایلنا از زنجان،‌ کمال حسنی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: یکی از اقداماتی که کمیته امداد در راستای تسهیل امر ازدواج در بین جامعه هدف این نهاد انجام می‌دهد، پرداخت کمک هزینه ازدواج به مددجویان زیر پوشش این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج در بین مددجویان نیز از دیگر اهداف اهدا و پرداخت کمک هزینه ازدواج به آنها است، اضافه کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 503 مورد کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان تصریح کرد: مبلغ هزینه شده پرداخت کمک هزینه ازدواج به مددجویان در شش ماهه نخست سال جاری 2 میلیارد و 515 میلیون ریال است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد استان زنجان به مناسبت‌های مختلف اقدام به اهدای کمک هزینه‌های ازدواج برای مددجویان زیر پوشش این نهاد می‌کند، اضافه کرد: در دهه کرامت نیز از محل مشارکت خیران به 148 زوج کمک هزینه ازدواج اهدا شد.

حسنی همچنین با اشاره به بحث ازدواج مجد بانوان زیر پوشش کمیته امداد افزود: به لحاظ اهمیت این موضوع و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این امر همواره مورد توجه کمیته امداد بوده و در همین راستا در سال گذشته 29 نفر با اعتبار بالغ بر 243 میلیون ریال در زمینه ازدواج مجدد مورد حمایت قرار گرفتند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات کمیته امداد در راستای کمک به ازدواج مددجویان این نهاد افزود: در سال گذشته بیش از یک هزار و 886 زوج زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان همچنین مبلغ هزینه شده برای این تعداد کمک هزینه ازدواج را نیز 13 میلیارد و 997 میلیون ریال اعلام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر