کد خبر: 84401 A

رئیس حوزه هنری استان زنجان خبر داد:

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: نشست سراسری مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری مراکز حوزه‌های هنری کشور از روز شنبه (9 تیر) سال 92 به مدت سه روز در زنجان برگزار می‌شود.

ایلنا: رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: در این راستا جمع آوری، مصاحبه، تدوین و تولید آثار مرتبط با تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در دستور کار حوزه هنری قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا از زنجان، حمیدرضا اسماعیلی، رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: این برنامه چهارمین نشست سراسری مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه های هنری مراکز استان‌ها بوده که با حضور مسئولان و اساتید دانشگاه در محل دارالقرآن کریم زنجان برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برپایی این همایش بالا بردن سطح علمی نویسندگان و مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه‌های هنری کشور است.

این مقام مسئول با اشاره به رویکرد حوزه هنری به عنوان یک نهاد پیشرو در امر ترویج ارزش های فرهنگی انقلاب، اظهار داشت: در این راستا جمع آوری، مصاحبه، تدوین و تولید آثار مرتبط با تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در دستور کار حوزه هنری قرار گرفته است.

وی افزود: به همین دلیل آگاهی از اطلاعات و معلومات جدید و بروز در جهت تحقق این امر برای مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری الزامی است و باید به این مهم توجه ویژه صورت گیرد.

اسماعیلی یادآور شد: در نشست مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه های هنری کشور چگونگی تنظیم و تدوین خاطرات شفاهی به همراه جلسه پرسش و پاسخ و نقد آثار تولید شده در استان ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بررسی سبک و سیاق پژوهشی در کتاب های تاریخ شفاهی و شیوه نامه برگزاری شب های خاطره را نیز از دیگر موضوعات این نشست برشمرد و ادامه داد: ثبت علمی و مستدل خاطرات و تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس با انطباق بر استانداردهای موجود در این عرصه یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این نشست است.

رئیس حوزه هنری استان زنجان یادآور شد: نشست مسئولان دفاتر مطالعات و ادبیات پایداری تا کنون در استان های تهران، اصفهان و مازندران برگزار شده است.

دفاتر ادبیات پایداری حوزه‌های هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر