کد خبر: 7948 A

رئیس سازمان صنعت،‌معدن وتجارت استان زنجان خبرداد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به هدف گذاری یک میلیارد دلاری صادارت استان در سال جاری گفت: تاکنون 55 درصد از این هدف گذاری محقق شده است.

زنجان ـ ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان با اشاره به وجود مشکلات صادرات محصولات گفت: نوسان نرخ ارز بعنوان مهمترین ومحدودیت در این زمینه اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی معصومی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ظهر یكشنبه در جلسه توسعه صادرات استان به اقدامات انجام شده در پنج ماهه نخست امسال در این خصوص اشاره کرد و گفت: براساس نظر سنجی از 60 واحد صادراتی استان در تیر امسال، مشکلات صادراتی ناشی از تحریم، گشایش اعتبارات اسنادی، تامین مواد اولیه و قطعات واحدهای تولیدی و نرخ ارز به عنوان مهم ترین مشکلات و محدودیت های این واحدها اعلام شده است.

به گفته این مقام مسئول 30 واحد صادراتی استان با دریافت 2400 میلیارد تومان سرمایه در گردش تعهد خود را در راستای تحقق صادرات یک میلیارد دلاری استان در سال جاری اعلام کردند.

معصومی در ادامه به صادرات 5 ماهه اول امسال استان اشاره کرد و گفت: صادرات استان با ارزش وزنی بیش از 218 هزار تن و ارزش دلاری بیش از 222 میلیون دلار انجام شده است.

وی هدف گذاری امسال در استان برای صادرات را یک میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: تاکنون از این میزان 55 درصد محقق شده است.

معصومی سهم صادرات بخش کشاورزی را 50 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان تنها 6 میلیون دلار محقق شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه از کاهش صادرات در سطح کشور خبر داد و گفت: با وجود تحریم های موجود در سطح کشور، صادرات در استان زنجان از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی با اعلام اینکه بخش کشاورزی 20 درصد تولید ناخالص داخلی استان را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان ساخت: باید از ظرفیت بخش کشاورزی برای بالا بردن توان صادراتی استان بهره برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر