کد خبر: 7767 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان با تاکید در تشکیل تعاونی متقاضیان دریافت تسهیلات کشاورزی گفت: ماندگاری اشتغال در گرو تشکیل تعاونی است.

زنجان ـ ایلنا: استاندار زنجان گفت: تشکیل تعاونی در ایجاد اشتغال پایدار نقش اساسی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد در جلسه ستاد توسعه کشاورزی استان همکاری بانک ها در اعطاء تسهیلات به متقاضیان طرح های کشاورزی را مورد تقدیر قرار داد و گفت: این همکاری و تعامل موجب جهش بزرگی در اعطاء تسهیلات طی یک ماه اخیر شده است.

مقام عالی استان با تاکید بر سرعت بیشتر در رسیدگی به پرونده های متقاضیان و اعطاء تسهیلات ادامه داد: تمام استان ها در رقابت با یکدیگر در جذب اعتبارت تخصیصی به خود هستند.

وی رتبه استان در رعایت سرانه پرداخت در کشور را رتبه دوم کشوری عنوان کرد و افزود: استان زنجان در مقوله پرداخت تسهیلات رتبه 11 کشوری را از آن خود ساخته است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در پرداخت تسهیلان سرعت بیشتری نیاز است، ادامه داد: مبلغ پرونده های مصوب را 31.7 میلیارد تومان و پرونده های عقد قرارداد شده را 18.8 میلیارد تومان عنوان کرد.

رئوفی نژاد با اشاره به اینکه شهرستان های استان نیز در جذب اعتبار بخش کشاورزی در رقابت هستند، خاطرنشان ساخت: حجم پرونده های معرفی شده به بانک به نسبت اعبتار سهم شهرستان ها بسیار کم است.

به گفته وی پایان آبان امسال آخرین مهلت جذب 169 میلیارد تومان سهم تسهیلات بخش توسعه کشاورزی استان است.

استاندار زنجان خطاب به فرمانداران خواستار سرعت بخشیدن در رسیدگی به پرونده ها و معرفی به بانک ها شد و اظهار داشت: در صورتی که شهرستانی نتواند سهم اعتبار خود را جذب کند این اعتبار در اختیار شهرستان های دیگر قرار می گیرد.

وی با اشاره به ثبت نام 18 هزار متقاضی طرح تسهیلات کشاورزی ادامه داد: 76 درصد از این افراد مهارت مربوطه را ندارند.

این مقام مسئول بر تشکیل دوره های آموزشی مهارت آموزی به این متقاضیان تاکید کرد و گفت: برای ماندگاری اشتغال تشکیل تعاونی برای پیشبرد امور ضروری است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر