کد خبر: 71280 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است، گفت: پرچم ارادات به امام ‌حسین(ع) در استان زنجان به اهتزاز درآمده است.

 ایلنا: استاندار زنجان گفت: عزاداری‌های استان زنجان، تبدیل به الگویی برای دیگر استان‌ها و شیعیان در جهان و ایران شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد، استاندار زنجان، در دیدار با دانشجویان دوره دافوس به جایگاه و موقعیت جغرافیای استان زنجان اشاره کرد و گفت: به جهت اینکه استان زنجان در مسیر ترانزیت قرار دارد، ماموران نظامی و انتظامی استان، تلاش بسیاری برای حفظ امنیت استان انجام می‌دهند.

به گفته مقام عالی استان، زنجان جز استان‌های امن کشور است و سبقه فرهنگی و مذهبی مردم این استان موجب شده است تا پرچم شور و شعور حسینی در این استان به اهتزار درآید.

استاندار زنجان به عزاداری‌های مردم این استان در دهه اول محرم اشاره کرد و افزود: این عزاداری‌ها به الگویی برای دیگر استان‌ها و شیعیان تبدیل شده است.

رئوفی‌نژاد ادامه داد: رزمندگان زنجانی در 8 سال دفاع مقدس نیز توانستند خوش بدرخشند و همین امر موجب شد تا عنوان شهر غواصان دریادل به این استان لقب داده شود.

وی به جایگاه اقتصادی و وجود معادن سرب و روی در استان زنجان نیز اشاره کرد و ادامه داد: وجود همین معادن موجب شده است تا استان به یک قطب صنعتی در کشور تبدیل شود.

رئوفی‌نژاد تولید یک میلیون تن فولاد در استان زنجان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: به جهت وجود برخی ظرفیت‌ها در استان تولید فولاد به 3.5 میلیون تن خواهد رسید.

استاندار زنجان در پایان به دیگر زیرساخت‌های استان و پتانسیل‌های موجود در آن نیز اشاره کرد و گفت: این استان توانسته در بحث اشتغال‌زایی و مقابله با بیکاری نیز گام‌های بلندی بردارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر