کد خبر: 4825 A

همزمان در سراسر کشور؛

زنگ شکوفه ها همزمان با سراسر کشور با حضور 16 هزار کلاس اولی در استان زنجان نواخته شد.

زنجان ـ ایلنا: زنگ شکوفه ها همزمان با سراسر کشور با حضور 16 هزار کلاس اولی در استان زنجان نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان امیر نظری، مدیر کل آموزش و پروش استان زنجان در مراسم زنگ شکوفه ها در مدرسه دخترانه احرار زنجان گفت: در سال تحصیلی جدید 16 هزار کلاس اولی تحصیلات خود را آغاز کردند.

وی به اجرای سند تحول بنیادین در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: مقام معظم رهبری همواره در چند برهه زمانی بر تدوین این سند تاکید داشتند.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پس از تدوین سند تحول بنیادین افزود: پس از تدوین این سند مقام معظم رهبری در مراسم هفته معلم بر پیاده کردن این سند در سیستم آموزشی کشور تاکید کردند.

وی در ادامه با اشاره به نحوه اجرای سند تحول بنیادین در سیستم آموزشی اظهار کرد: در این سیستم آموزشی دوره ابتدایی از 5 به 6 سال افزایش یافته و دوره پیش دانشگاهی از دوره متوسطه حذف شده است.

نظری با اشاره به اینکه در استان زنجان تمهیدات لازم به منظور اجرای سند تحول بنیادین انجام شده است، ادامه داد: استان زنجان از دو ماه قبل، آماده بازگشایی مدارس است.

وی با اشاره به اینکه امسال سال تحصیلی جدید دارای ویژگی‌ های بسیاری است که آن را از دیگر سال‌ ها متمایز می ‌کند، عنوان کرد: امسال نظام 6-3- 3 در مدارس کشور و به تبع آن در استان زنجان پیاده می‌شود، که یکی از دستاوردهای دولت نهم و دهم است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث بازگشایی مدارس و ورود قریب به 180 هزار دانش‌ آموز به مدارس استان زنجان ابراز کرد: از این تعداد قریب به 16 هزار نفر کلاس اولی هستند.

نظری همچنین با اشاره به توسعه مدارس خاص در استان افزود: یکی از مدارس خاصی که در استان توسعه پیدا می ‌کند، مدارس قرآنی در مقطع ابتدایی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر