کد خبر: 4532 A

مدیر آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد:

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان توجه ویژه به اخلاق و معنویت را اصلیترین رویکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید عنوان کرد.

ایلنا - زنجان: مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان توجه ویژه به اخلاق و معنویت را اصلیترین رویکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، امیر نظری، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در سال تحصیلی جدید با همکاری دستگاه‌های فرهنگی استان در ۷۰۰ مدرسه با حضور روحانی و مبلغ نماز جماعت به صورت روزانه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تنها در ۳۰۰ مدرسه استان نمازجماعت برگزار می‌شد، ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده در تمام مدارس بالای ۷۰ دانش آموز استان مبلغ و روحانی حضور یافته و نماز جماعت برگزار شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان استان در ۳۰ درصد مدارس و ۲۰ درصد دانش آموزان در ۷۰ درصد مدارس مشغول به تحصیل هستند، ابراز کرد: با اجرای این برنامه ۸۰ درصد دانش آموزان استان زنجان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان زنجان در سال تحصیلی جدید همه نخبگان قرآنی استان را جذب کرده است، ابراز کرد: جذب قاریان و حافظان بر‌تر استان در راستای منویات مقام معظم رهبری و توسعه فرهنگ قرآنی در مدراس صورت گرفته است.

مدیر کل اموزش و پرورش استان زنجان به یک نوبته کردن مدارس اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۹۳ درصد از مدارس استان یک نوبته هستند و با بهره برداری پروژه‌های در دست اقدام این آمار به ۹۵ درصد می‌رسد.

وی ریشه کنی بیسوادی را از دیگر اهداف مهم آموزش و پرورش برشمرد و ادامه داد: نهضت ریشه کنی بیسوادی یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که از بیش از ۳۰ سال پیش در کشور آغاز شده است.

نظری آمار بیسوادان استان زنجان را ۵ درصد عنوان کرد و افزود: اگر این تعداد بیسواد به مراکز آموزشی مراجعه کنند و آموزش ببینند استان زنجان در اولین فرصت جشن باسوادی را برگزار می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دانشگاه فرهنگیان استان زنجان اشاره کرد و گفت: ورودی‌های جدید این دانشگاه از نیمه دوم سال، تحصیلات خود را آغاز می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر