کد خبر: 32040 A

سرپرست دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد؛

سرپرست دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از افتتاح 18 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد همزمان با (9 دی) در زنجان خبر داد.

ایلنا - زنجان: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گفت:‌ در حال حاضر 14 باب کانون تخصصی در حوزه های مختلف در استان فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی مقدمی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان در نشست خبری ستاد سوگواره خامس آل عبا با خبرنگاران استان با اشاره به اینکه امسال 29 باب کانون فرهنگی و هنری در استان افتتاح می شود، گفت: 18 باب از این کانون ها در روز 9 دی به بهره برداری می رسد.

این مقام مسئول تعداد کتابخانه مخزن دار کانون های مساجد استان زنجان را 40 باب اعلام کرد و گفت: امسال 12 باب کتابخانه نیز بر این تعداد افزوده خواهد شد.

مقدمی تعداد خانه های نور استان را 18 باب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 14 باب کانون تخصصی در حوزه های مختلف در استان فعالیت می کنند.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان به جشنواره مدهامتان و کسب رتبه های برتر تفسیر و سوم ترتیل توسط اعضای کانون های مساجد استان در این جشنواره اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: استان زنجان امسال برگزاری جشنواره کوشا با 1520 عکس از هنرمندان را در کارنامه خود به ثبت رساند.

وی همچنین به سوگواره خامس آل عبا و اصول عقاید اشاره کرد و گفت: جشنواره خامس آل عبا در کلیه استان ها و جشنواره نرم افزار اصول عقاید در 10 استان برگزار خواهد شد.

به گفته مقدمی، این سوگواره به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان و با حمایت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برنامه ریزی و در سراسر کشور به اجرادر خواهد آمد.

این مقام مسئول زمان آغاز این سوگواره را (6 آذر) سال جاری مصادف با 11 محرم تا (24 دی) اول ربیع الاول اعلام کرد و افزود: هماهنگی با کانون های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور انجام شده است.

وی به بخش های مختلف این سوگواره اشاره کرد و گفت: فراخوان پژوهش در باب معرفی عزاداری های رایج و سنتی در قالب های محلی و منطقه ای یکی از محورهای این سوگواره است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر