کد خبر: 3107 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم گفت: راه اندازی دانشکده دارو سازی و دندانپزشکی از مهم ترین دستاورد دولت در استان زنجان است.

ایلنا – زنجان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم گفت: راه اندازی دانشکده دارو سازی و دندانپزشکی از مهم ترین دستاورد دولت در استان زنجان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ رحیم سروری زنجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان به خبرنگار ایلنا گفت: مهار و کنترل بسیاری از بیماری ها، پوشش وسیع واکسیناسیون ارائه خدمات دندانپزشکی در دو مرکز وسیع، راه اندازی مرکز تامین و توزیع واکسن و مواد بیولوژیک در شمالغرب کشور از مهم ترین فعالیت های دیگر حوزه بهداشت در این استان محسوب می شود.

وی شناخت معضلات و نیازهای حوزه سلامت را از اولوبت های این دانشگاه از سال 84 تا کنون عنوان کرد و ادامه داد: آنچه ما به آن معتقدیم این است که شناخت معضل مقدم بر حل آن است و اگر ما بتوانیم به صورت مسئله نیازهای استان را به خوبی شناسایی کنیم، طبیعتا برنامه ریزی مطلوبی خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه سخنان خود در راستای شناخت بهتر معضلات و نیازهای حوزه بهداشت و درمان استان و برنامه ریزی لازم برای آن اظهار داشت: در این برنامه ریزی چهار طیف درگیر که چهار ضلع برنامه ریزی دانشگاه را تشکیل می دهند، نیروی انسانی توانمند و با انگیزه، امکانات و تجهیزات و منابع فیزیکی مورد نیاز نیروی انسانی، پروسه های مدیریتی، قرارداد ها و راهبرد های تسریع روند معمول با استفاده از ظرفیت های هیئت امناء و دیگر ظرفیت ها و در آخر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها ی موجود در دانشگاه است.

سروری با اشاره به برنامه جامع راهبردی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این خصوص، گفت: برنامه جامع راهبردی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که در آن سیاست ها، راهبرد ها و معضلات و نیازها تا پایان برنامه پنجم توسعه منظور شده به صورت بومی مدرن شده است و این برنامه بنای اصل کار دانشگاه محسوب می شود.

وی با اشاره به فعالیت چشمگیر دانشگاه در حوزه آموزش و رشد 400 در صدی در رشته های مقاطع دکترا و تخصصی در این حوزه خاطر نشان کرد: در هفت سال گذشته در حوزه آموزش گام های مثبتی برداشته شده است.

این مقام مسئول در پایان راه اندازی دانشکده داروسازی و دندانپزشکی در استان زنجان را از مهم ترین دستاوردهای دولت نهم و دهم در استان برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر