کد خبر: 24394 A

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره:

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره گفت: با توجه به اقدامات 6 ماهه‌ی نخست سال 19 هزار هکتار از عرصه‎های ملی این شهرستان حفاظت می‌شوند.

زنجان – ایلنا: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره گفت: کاشت نهالها ودرختان در زیباسازی طبیعت، پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از فرسایش‌ خاک مؤثر باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ غلامرضا محمودی افزود: در واحد آبخیزداری این شهرستان نیز 130 مترمکعب عملیات آبخیزداری و ایجاد بندهای رسوب‌گیر سنگ و ملاتی و کاشت نهال در پخش سیلاب نصیرآباد به مقدار 1500 اصله انجام شده است.

به گفته وی 60 هزار اصله نهال برای زراعت چوب و فضای سبز توزیع شده است که می‌تواند در زیباسازی طبیعت، پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از فرسایش‌ خاک مؤثر باشد.

محمودی احداث 3 دستگاه آبشخوارهای بهداشتی برای دام‌ها در مراتع و 25 هکتار یونجه‌کاری از این اقدامات این اداره کل برشمرد و اظهار کرد: 52 هکتار کودپاشی در مراتع، 17 هزار و 330 هکتار مدیریت چرا و 350 هکتار نظارت بر محصولات فرعی از دیگر اقدامات واحد مراتع به شمار می‌آید که تأثیر بسزایی در روند پیشرفت کارها در عرصه کشاورزی و دامپروری می‌گذارد.

محمودی از آموزش بهره‌برداران و دانش‌آموزان در زمینه آشنایی با منابع طبیعی به تعداد 636 نفر روز، در واحد ترویج خبر داد و گفت: در واحد ممیزی و حقوقی نیز پاسخ به استعلامات 140 مورد و پیگیری پرونده‌ها در مراجع قضائی 15 مورد است که در 6 ماهه‌ی نخست سال انجام شده‌ است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر