کد خبر: 21384 A

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان خبرداد؛

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در زمینه فرهنگ وهنر استان گفت: این نهاد برگزاری نخستین سوگواره تعزیه، جشنواه فیلم های کودک و نوجوان و جشنواره شعر آئینی را در دستور کار خود دارد.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هنرستان پسران شهرک نصر استان زنجان دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی و هنرستان دختران در شهرک پونک با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی سهندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ظهر امروز(28 آبان) در نشست استاندار زنجان با اصحاب فرهنگ و هنر استان به ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد پرداخت و گفت: در سامانه ای که در استان راه اندازی شده است، 2700 هنرمند و 400 شاعر ساماندهی شده است.

وی به فعالیت 42 انجمن در سطح استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 37 موسسه قرآنی در استان فعال است و 12 موسسه نیز در حال اخذ مجوز برای تاسیس می باشد.

سهندی با اشاره به اینکه سال گذشته 22 نشریه در استان زنجان مجوز فعالیت دریافت کردند، خاطرنشان ساخت: در نمایشگاه مطبوعات که اخیرا در کشور برگزار شد، نشریات استان زنجان خوش درخشیدند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: این نهاد برگزاری نخستین سوگواره تعزیه، جشنواه فیلم های کودک و نوجوان و جشنواره شعر آئینی را در دستور کار خود دارد.

وی به هنرستان های هنرهای تجسمی دختران و پسران و پیشرفت فیزیکی هر یک از آن ها اشاره کرد و افزود: هنرستان پسران در شهرک نصر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی و هنرستان دختران در شهرک پونک با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

سهندی در ادامه به موسسات قرآنی استان اشاره کرد و گفت: این موسسات می توانند بدون هیچ مشکلی از مرکز مجوز دریافت کنند.

این مقام مسئول به بیمه 25 نفر از روشندلان جامعه قرآنی استان اشاه کرد و افزود: امسال 300 هزار جلد کتاب در اختیار آموزشگاه های علمی و موسسات قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر