کد خبر: 21301 A

طی آئینی مراسمی امروز؛

طی آئینی اعضا جدید هیئت مدیره جدید نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با دریافت اعتبارنامه امروز کار خود را آغاز کردند.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: ارزش واحد های مسكونی شهری و روستایی استان زنجان در مجموع 90 هزار میلیارد ریال است.

به گزارش ایلنا از زنجان، امروز طی آئینی اعضا جدید هیئت مدیره جدید نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با دریافت اعتبارنامه خود كه به امضای وزیر راه و شهرسازی رسیده است، به طور رسمی كار خود را آغاز كردند.

در این مراسم آقایان حسن مجتبی زاده، سعید رسولی، رامین كیامهر، احد محمدی، ابراهیم زاد توت آغاج، سید زهیر ترابی و ید اله علی آبادی به عنوان اعضا اصلی و همچنین آقایان محمد رضا محمدی، حمزه علی احمدی، غلامرضا سهیلی، فریبرز براتی، مجتبی نعمتی و محمد جواد سروش مهر به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان زنجان معرفی شدند.

در این مراسم قائم مقام وزیر و مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان، ضمن تبریك و آرزوی موفقیت برای اعضای جدید، با ارائه گزارشی از وضعیت ساخت و ساز در استان گفت: بیش از 210 هزار واحد مسكن شهری و روستایی در استان وجود دارد كه از این تعداد، 75 هزار واحد، در قالب طرح مسكن مهر طی چند سال اخیر در استان ساخته شده است كه بیش از یك سوم مساكن استان را تشكیل می دهد.

مهندس حافظ باباپور ارزش واحد های مسكونی شهری و روستایی استان زنجان را در مجموع 90 هزار میلیارد ریال اعلام كرد.

وی همچنین با اشاره به وجود 5 هزار 600 كیلومترآزاد راه، بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی در استان اظهار داشت: ارزش فعلی راه های استان زنجان حدود یكصد هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

قائم مقام وزیر در استان با تأكید بر نقش تعیین كننده استعداد های فنی و مهندسی استان در پیشبرد طرح های ساخت و ساز حوزه مسكن و راه گفت: رعایت قوانین نظارتی و وجدان كاری از ضروریات كار مهندسی است و باید با همدلی، همفكری و تفاهم موجبات ارتقاء خدمات فنی و مهندسی و استمرار اشتغال مهندسین ساختمان را فراهم آوریم.

وی همچنین با اشاره به افزایش 6 درصدی میزان مشاركت اعضا هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان زنجان در انتخابات دوره ششم در مقایسه با دوره قبل گفت: نظام مهندسی، بزرگ ترین تشكل حرفه ای و مهندسی كشور است كه به علت اهمیت موضوع زیرساخت ها و ساختمان و ارتباط آن با آحاد جامعه از جایگاه ویژه ای نزد وزارت راه و شهرسازی برخوردار می باشد.

در ادامه این مراسم تعدادی از اعضای هیئت مدیره دوره پنجم و ششم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته و خواستار استمرار تعامل سازنده اعضا نظام مهندسی ساختمان استان با ارگان های ذیربط و نیز استفاده از خدمات فنی مهندسی در حوزه راهسازی شدند.

درپایان این مراسم نیز از زحمات و تلاش های اعضای هیئت مدیره دوره پنجم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اهدا لوح تقدیر تجلیل شده و سپس اعتبارنامه اعضای هیئت مدیره ششم به آن‌ها اعطا شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر