کد خبر: 20345 A

امام جمعه زنجان تاکید کرد:

امام جمعه زنجان با اشاره به زمینه های مصرف زکات گفت: در این خصوص باید زمینه های مصرف زکات اولویت بندی شود.

زنجان ـ ایلنا: امام جمعه زنجان گفت: از پتانسیل علما و مبلغان برای تشویق مردم جهت پرداخت زکات استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد احیاء زکات با تاکید بر ارائه سیاست های تشویقی برای پرداخت زکات گفت: باید زمینه های مصرف زکات احصا شود و براساس اولویت های موجود مورد استفاده قرار گیرد.

وی احداث مسجد و غسالخانه ها را یکی از مصارف زکات اعلام کرد و گفت: احداث خانه های عالم نیز می تواند یکی از مصارف زکات باشد و این موضوع باید در کمیته برنامه ریزی مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اولویت نخست برای مصرف زکات را کمک به فقرا و محرومان عنوان کرد و گفت: از پتانسیل علما و مبلغان برای تشویق مردم جهت پرداخت زکات استفاده شود.

در ادامه این جلسه استاندار زنجان نیز به فرهنگ سازی جهت پرداخت زکات اشاره کرد و گفت: مردم پرداخت خمس را وظیفه شرعی و الهی خود می دانند و ما می توانیم با فرهنگ سازی مناسب پرداخت زکات را نیز به این شکل نهادینه کنیم.

محمد رئوفی نژاد اضافه کرد: اگر بتوانیم فرهنگ پرداخت زکات در جامعه را نهادینه سازیم دیگر نیازی به سیاست های تشویقی و استفاده از تریبون برای مشارکت مردم برای پرداخت زکات نیست.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر