کد خبر: 18622 A

معاون عمرانی استاندار زنجان:

معاون عمرانی استانداری زنجان با اشاره به پیش بینی اعتبارات ویژه برای عمران روستاها گفت: 8 درصد بودجه دولت برای توسعه روستاها اختصاص یافته است.

زنجان ـ ایلنا: معاون عمرانی استانداری زنجان گفت:‌ در سالجاری طرح هادی در 90 روستا اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، علی اکبر کریمی معاون عمرانی استانداری زنجان در مراسم کلنگ زنی طرح هادی روستای زاچکان شهرستان طارم با اشاره به اینکه 8 درصد از بودجه دولت برای توسعه روستاها تخصیص یافته است، گفت: این مساله بیانگر عزم جدی دولت در عمران و آبادانی روستاهاست.

وی افزود: در دولت نهم و دهم شاهد خدمات ارزنده ای در محرومیت زدایی روستائیان بودیم که یکی از این اقدامات اجرای طرح هادی می باشد.

کریمی ساماندهی معابر و بافت های مسکونی روستایی را یکی از اهداف اجرای طرح هادی عنوان کرد و گفت: در سال جاری طرح هادی در 90 روستا اجرایی می شود.

به گفته معاون عمرانی استانداری زنجان بیش از 55 درصد واحدهای روستایی نوسازی شدند.

طرح هادی در هشت روستای شهرستان طارم با اعتباری معادل 7400 میلیون تومان اجرایی می شود.

در ادامه سفر یک روزه استاندار زنجان به شهرستان طارم راه روستای جوچرگان نیز به بهره برداری رسید.

بازگشای راه این روستا در بخش های زیرسازی، ایجاد دیوار حایل، نهر سنگی، کانید سنگی لوله گذاری و سنگ فرش با اعتبار 245 میلیارد تومان انجام شده است.

پروژه 60 واحدی مسکن مهر شهرستان طارم با 60 درصد پیشرفت فیزیکی و بهره برداری همزمان با دهه فجر امسال از دیگر طرح هایی بود که استاندار زنجان از آن بازدید کرد.

در شهرستان طارم 5007 واحد مسکن مهر در دست احداث است که از این تعداد 178 واحد در شهر چورزق احداث می شود.

همچنین طبق گزارش کارشناسان امر 52 درصد از واحدهای روستایی این شهرستان مقاوم سازی و 48 درصد مابقی نیز مقاوم سازی خواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر